Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Od 25 stycznia szczepienia najstarszych seniorów. Do dyspozycji ponad 4,5 miliona osób jest prawie 6 tysięcy punktów

Michał Dworczyk. Fot. KPRM

Szef Kancelarii Premier Michał Dworczyk poinformował, że już prawie 338 tysięcy osób zostało zaszczepionych na koronawirusa. Liczba dostarczonych dawek przekroczyła 483 tysięcy.

W KPRM przedstawiciele rządu poinformowali o planie szczepień od 25 stycznia. Seniorzy po 80 roku życia będą mogli zarejestrować się na termin szczepienia przeciw COVID-19 od 15 stycznia.

Seniorzy powyżej 80. roku życia są grupą najbardziej zagrożoną ciężkim przebiegiem COVID-19. Osoby z tej grupy najczęściej trafiają do szpitali, a choroba ma u nich najbardziej dramatyczny przebieg i najczęściej kończy się śmiercią.

– powiedział Michał Dworczyk.

Natomiast od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia. 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych seniorów.

Grupa, która będzie się szczepiła od 25 stycznia liczy 4 miliony 600 tysięcy osób, jest w niej około miliona 75 tysięcy seniorów powyżej 80. roku życia i 2 miliony 800 tysięcy w wieku 70-79 lat

– powiedział szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. szczepień przeciw COVID-19 Michał Dworczyk.

Od końca ubiegłego roku trwa szczepienie medyków. Zapisy na szczepienie grupy „0” kończą się jutro, a w piątek rozpoczną się zapisy osób z grupy „1”. Wtedy też rejestrować się będą mogli seniorzy powyżej 80. roku życia.

W kolejnych dniach zostaną zaszczepieni mieszkańcy Domów Pomocy Społecznej. Michał Dworczyk na konferencji prasowej mówił, że na tle Europy Polska jest czwartym krajem pod kątem liczby wykonanych szczepień.

Do końca pierwszego kwartału do Polski ma trafić 6 milionów dawek szczepionki na koronawirusa.

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za IAR

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szczepienia, szczepionki, uwaga, pilne, koronawirus, COVID-19, Dworczyk
Trwa akcja pobierania wymazów od nauczycieli klas I-III w regionie. „Dotychczasowe wyniki napawają optymizmem”

Przebadano pedagogów i pracowników administracji szkolnej z powiatów na wschodzie regionu i powiatu olsztyńskiego. Badania trwają teraz w powiatach: braniewskim, elbląskim, kętrzyńskim, lidzbarskim i bartoszyckim. ELBLĄG...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV