Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 28 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Trwają konsultacje z przygranicznymi samorządami. Do wydania 100 milionów zł

Przygraniczne samorządy będą mogły skorzystać ze specjalnego wsparcia. Chodzi o rządowy program rozwoju północno-wschodnich obszarów przygranicznych. Właśnie trwają konsultacje z samorządowcami na temat ich potrzeb.

Jak powiedział sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej Jacek Protas, skorzystają samorządy z 25 przygranicznych powiatów na terenie 4 województw, w tym warmińsko-mazurskiego.

Do regionów tych należą województwa: podkarpackie i lubelskie, które bezpośrednio graniczą z Ukrainą. Niektórzy mówią, że mają one wojenną granicę. Są to także regiony: podlaski, który graniczy z Białorusią i warmińsko-mazurski z Rosją. Granice te powodują określone trudności gospodarcze i rozwojowe, których rząd nie może nie zauważać

– dodał minister Jacek Protas.

W tym roku do rozdysponowania będzie 100 milionów złotych, a maksymalna kwota dotacji na jeden projekt to 2 miliony złotych. Jeden samorząd będzie mógł dostać pieniądze na maksymalnie dwie inwestycje. O dotacje będą mogły starać się gminy, miasta i powiaty.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za IAR

Więcej w samorząd, pieniądze, granica, Rosja, Warmia i Mazury, województwo, Unia Europejska, obwód królewiecki
Kolejna karetka trafi do Ukrainy. „Potrzeby są olbrzymie, odpowiadamy na to wezwanie”

Województwo warmińsko-mazurskie przekaże kolejną karetkę partnerom z Ukrainy. To efekt współpracy kilku podmiotów podległych samorządowi województwa. Karetka to używany samochód, który dotychczas służył w Szpitalu Wojewódzkim...

Zamknij
RadioOlsztynTV