Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Obwodnica Pisza coraz bliżej. Kilka firm chce wykonać dokumentację inwestycji

Pisz. Fot. Ł. Węglewski

9 firm chce wykonać dokumentację obwodnicy Pisza w ciągu dróg krajowych numer 58 i 63.

Najniższą ofertę o wartości ponad 1 miliona 800 tysięcy zł złożyło polsko-włoskie konsorcjum firm S.T.I Polska z Warszawy i S.Te.P. z Werony. Najwyższą ofertę, ponad 2 milionów 600 tysięcy złożyła firma IVIA z Katowic. Budżet przeznaczony na wykonanie tego zadania wynosi 2 miliony zł.

Przy wyborze wykonawcy dokumentacji, oprócz ceny, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad weźmie pod uwagę także kwalifikacje oraz doświadczenie firm. Umowę z wykonawcą planuje podpisać w drugim kwartale 2021 roku.

Obecny przetarg jest drugim. Poprzednie postępowanie zostało unieważnione. Złożone oferty zawierały błędy lub braki a jedna z ofert była za droga.

Obwodnica Pisza będzie jednojezdniową drogą o długości około 3,5 km. Ma przebiegać w większości nowym śladem od północno-zachodniej poprzez południową do wschodniej części miasta. Wybudowane zostaną również drogi dojazdowe, chodniki, ścieżki rowerowe i urządzenia ochrony środowiska.

Proces przygotowawczy przewidziany jest na lata 2021-2024, natomiast realizacja w systemie „projektuj i buduj” planowana jest na lata 2025-2028. Inwestycja realizowana jet z rządowego Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030.

Z tej inwestycji cieszy się pochodzący z Pisza poseł PiS Jerzy Małecki

00:00 / 00:00

To bardzo wyczekiwana inwestycja, która istotnie poprawi komfort podróżowania w okolicach Pisza. To sprawa ważna nie tylko dla mieszkańców, ale również dla turystów

– mówi poseł Małecki.

Oprócz obwodnicy Pisza do realizacji przygotowywane są jeszcze obwodnice: Smolajn, Gąsek, Szczytna oraz Olsztyna i Dywit.

Autor: J.Golon
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w obwodnica, Pisz, miasto
Dofinansowanie Szpitala Powiatowego w Piszu

6 milionów 900 tysięcy złotych rządowego dofinansowania otrzyma Szpital Powiatowy w Piszu na remont Oddziału Zakaźnego. - Będzie to oddział o najwyższym europejskim standardzie z 20 łóżkami....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV