Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Oblężone przychodnie i poradnie? NFZ przypomina: warto skorzystać z teleplatformy

Oblężenie przychodni i szpitalnych poradni w dzień i w nocy – grypa nie odpuszcza. Szczyt zachorowań służby odnotowały w grudniu, ale cały czas utrzymuje wysoka liczba zachorowań.

Według danych sanepidu w woj. warmińsko-mazurskim jest ich więcej niż przed rokiem. W lutym 2022 w regionie było 7 tysięcy przypadków, w obecnym roku, w tym samym czasie, ponad 16 tysięcy.

Chorzy, którzy nie dostaną się na wizytę lekarską w ciągu dnia, szturmują poradnie, które świadczą nocną i świąteczną opiekę zdrowotną. Tam też obecnie trudno się dostać, dlatego rzeczniczka Narodowego Funduszu Zdrowia w Olsztynie Magdalena Mil przypomina o możliwości skorzystania z teleplatformy pierwszego kontaktu.

Działa ona na podobnych zasadach jak nocna i świąteczna opieka zdrowotna, tylko konsultacje udzielane są przez telefon. Wystarczy zadzwonić pod bezpłatny nr 800 137 200. Telefony od pacjentów odbierane są od poniedziałku do piątku – od godz. 18 do 8 rano – czyli po godzinach pracy POZ. Platforma działa również całodobowo w soboty, niedziele i święta.

00:00 / 00:00

Korzystając z tej usługi można uzyskać poradę medyczną, e-receptę, e-skierowanie i e-zwolnienie.

Autor: K. Grabowska
Redakcja: A. Niebojewska

Problemy z nocną i świąteczną opieką zdrowotną w szpitalach. „Mamy z tym kłopot”

Więcej w zdrowie, NFZ, choroba, poradnie, przychodnie
Rocznica wykrycia pierwszego przypadku COVID-19 w regionie. Jak obecnie wygląda sytuacja?

- W szczytach fali rejestrowaliśmy po 1 600 zakażeń koronawirusem dziennie - powiedział na antenie Radia Olsztyn Janusz Dzisko, Wojewódzki Inspektor Sanitarny. Mijają trzy lata od...

Zamknij
RadioOlsztynTV