Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -1 °C pogoda dziś
JUTRO: -1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Obcokrajowiec spał na przystanku. Kierowca autobusu zaalarmował służby

W okresie jesienno-zimowym osoby bezdomne są w wyjątkowo trudnej trudnej sytuacji. Policja i straż miejska kontrolują miejsca, gdzie bezdomni mogą być narażeni na wychłodzenie.

Sprawdzane są m.in. działki, pustostany czy dworce. Służby apelują także do mieszkańców, aby nie przechodzili obojętnie widząc osobę, której niska temperatura zagraża życiu i zdrowiu. Tak właśnie zachował się kierowca, który w gminie Biała Piska zauważył mężczyznę śpiącego na przystanku autobusowym.

Kierowca poinformował policję, że mężczyzna jest trzeźwy i przykryty jedynie cienkim kocem. Na przystanku autobusowym w miejscowości Kolonia Kawałek spał 39-letni obcokrajowiec. Mężczyznę odwieziono do noclegowni w Ełku. Ten telefon (…) mógł uratować mu życie.

– powiedziała nadkomiasarz Anna Szypczyńska z policji w Piszu.

00:00 / 00:00

Jak twierdził, jest obywatelem Litwy i idzie pieszo do Niemiec. Mężczyzna był trzeźwy i nie potrzebował pomocy medycznej.

Policja apeluje, aby widząc taką niebezpieczną sytuację zadzwonić na numer alarmowy 112.

 

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zima, kierowca, śnieg, autobus, przystanek, zimno, obcokrajowiec
Drogi regionu czarne i mokre, ale też śliskie. Uważajcie na siebie

W woj. warmińsko-mazurskim w poniedziałek rano drogi krajowe i wojewódzkie są czarne i mokre - sprzęt do zimowego utrzymania pracuje tylko w rejonie Lidzbarka Warmińskiego. Lokalnie...

Zamknij
RadioOlsztynTV