Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 10 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Obchody 40-lecia Solidarności w Olsztynie symboliczne z powodu pandemii. „Związkowcy doprowadzili do upadku komunizmu”

fot. Marcin Kapuściński

Twórców Solidarności w województwie warmińsko-mazurskim upamiętnili uczestnicy uroczystości, które odbyły się w Olsztynie. Delegacje związkowe spotkały się na Placu Solidarności w centrum miasta.

Wspominali tych, którzy 40 lat temu zaangażowali się w wydarzenia sierpniowe. Wojciech Ciesielski, legenda olsztyńskiej Solidarności, mówił, że był to czas, który budził emocje u prawie każdego.

00:00 / 00:00

Z kolei Wojciech Kowalski z zarządu warmińsko-mazurskiej Solidarności podkreślał, że idea związku przez lata nie zmieniła się, tylko dostosowuje się do aktualnych czasów.

00:00 / 00:00

Musimy pielęgnować pamięć o naszych zasłużonych działaczach – powiedział wiceprzewodniczący warmińsko-mazurskiej Solidarności Krzysztof Krzyżaniak.

00:00 / 00:00

W uroczystościach na placu Solidarności, ze względu na pandemię koronawirusa, wzięła udział niewielka delegacja pocztów sztandarowych. Oprócz nich byli przedstawiciele IPN-u, w tym naczelnik olsztyńskiej delegatury Paweł Warot, który mówił o znaczeniu Solidarności.

00:00 / 00:00

Dodajmy, że sierpień 1980 roku był impulsem do przemian systemowych, które w ostateczności doprowadziły do upadku PRL i innych dyktatur z bloku wschodniego.

Fot. Marek Lewiński

Fot. Marek Lewiński

Fot. Marek Lewiński

Fot. Marek Lewiński

Autor: M. Lewiński
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w NSZZ Solidarność, obchody, Wojciech Kowalski, Wojciech Ciesielski
Wyjątkowe obchody 70-lecia AZS-u Olsztyn. Do akcji przyłączyło się Radio Olsztyn

Dokładnie 70 lat temu powstał klub AZS Olsztyn, który jest jednym z najbardziej utytułowanych w historii polskiej siatkówki. Do obchodów przyłączyło się także Radio Olsztyn. Sukcesy...

Zamknij
RadioOlsztynTV