Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

O tydzień przesunięto termin zamknięcia alei Piłsudskiego w centrum Olsztyna. Dlaczego?

fot. Przemysław Getka

O tydzień zmienił się termin rozpoczęcia prac przy budowie linii tramwajowej na al. Piłsudskiego w Olsztynie. Nowa organizacja ruchu między Mazowieckiego a Głowackiego zostanie wprowadzona w nocy z 7 na 8 sierpnia.

– Wykonawca prac złożył wniosek o częściową zmianę planu i zamknięcie odcinka Piłsudskiego od Głowackiego do Mazowieckiego przesunięto o tydzień na noc z 7 na 8 sierpnia – mówi Marta Bartoszewicz z olsztyńskiego urzędu miasta.

Dlaczego tak się stało?

Po wstępnych oględzinach w terenie, wykonawca stwierdził, że wodociąg, który jest zlokalizowany w skarpie przy planetarium, jest przesunięty względem rzędnych, które wynikają z map. Jest to o tyle istotne, że w tej chwili znajduje się on w linii muru oporowego, który ma powstać w tym miejscu. Zanim wykonawca zajmie ten teren, musimy zdecydować, jak umiejscowić te sieci, żeby nie było kolizji.

00:00 / 00:00

Pozostałe plany dotyczące zamknięcia ulic i otwarcia nowych przejazdów pozostają bez zmian. Od najbliższego weekendu zamknięta będzie ulica Wilczyńskiego od ul. Krasickiego do pętli w Pieczewie. Otwarte zostaną także dwa wyjazdy z miejskich sypialni. Jeden będzie prowadził przez teren poligonu w kierunku ul. Pstrowskiego, a drugi z Wilczyńskiego przez Brzeziny w kierunku al. Warszawskiej.

Wprowadzone zostaną także zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej na ul. Wilczyńskiego. Do odwołania przestają funkcjonować przystanki na ul. Wilczyńskiego Krasickiego-Wilczyńskiego, Gębika oraz Pieczewo (pętla). Autobusy linii nr 113, 120, 130 oraz 131 będą odjeżdżały z przystanku Panasa, a kończyły trasę na przystanku Krasickiego-Wilczyńskiego (na ul. Krasickiego).

Uruchomiona zostaje linia dowozowa Z13 na trasie Krasickiego-Świtycz-Widackiej-Gębika-Żurawskiego.

Autor: L. Tekielski
Redakcja: A. Niebojewska

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, ulice, linia tramwajowa, organizacja ruchu, uwaga, ul. Wilczyńskiego
Budowa ulicy Nowobałtyckiej i drugiej linii tramwajowej. Posłuchaj Porannych Pytań

Budowa ulicy Nowobałtyckiej, ulicy Plażowej oraz wiaduktu nad torami na Tracku - te trzy inwestycje drogowe Olsztyn zgłosi do Programu Inwestycji Strategicznych w ramach Polskiego Ładu....

Zamknij
RadioOlsztynTV