Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Budowa ulicy Nowobałtyckiej i drugiej linii tramwajowej. Posłuchaj Porannych Pytań

Fot. Agnieszka Chmielewska

Budowa ulicy Nowobałtyckiej, ulicy Plażowej oraz wiaduktu nad torami na Tracku – te trzy inwestycje drogowe Olsztyn zgłosi do Programu Inwestycji Strategicznych w ramach Polskiego Ładu. O tych planach w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn dyskutowali radni stolicy regionu.

Wiceprzewodniczący rady miasta z ramienia PiS Jarosław Babalski zastanawiał się, dlaczego ratusz skupił się właśnie na ulicy Nowobałtyckiej.

Ta inwestycja jest po prostu potrzebna, ja wiem. Ja jej nie kwestionuję. Natomiast ja chciałbym, żeby pan prezydent wykazał się pewną empatią dla południowych dzielnic Olsztyna. Na przykład jaki procent i jakie korzyści przyniesie to dla mieszkańców Jarot, Pieczewa.

Prof. Mirosław Gornowicz z prezydenckiego klubu radnych Ponad Podziałami przekonuje z kolei, że czas rozwiązać problem wyjazdu z miasta w stronę Morąga.

Chce przypomnieć sprzed kilku lat potężne i – dodajmy – uzasadnione protesty mieszkańców Gutkowa, osiedla Jeziora Długiego i tak dalej. Ci ludzie mają oczywiście uzasadnione obawy. Nasz wyjazd w kierunku Morąga jest najgorszym wyjazdem z miasta.

Szacowany koszt budowy ulicy Nowobałtyckiej to 240 mln złotych.

Goście Porannych Pytań dyskutowali także o budowie drugiej linii tramwajowej. Prof. Mirosław Gornowicz wierzy, że prace uda się przeprowadzić sprawnie.

Myślę, że olsztynianie dowiedli nie raz, że rozumieją tę konieczność. Teraz musimy się spiąć, żeby zrealizować tę inwestycję. Ona znakomicie poprawi skomunikowanie tej części. Jeżeli postawimy na to, że wszyscy z Pieczewa, Jarot i Nagórek będą swoimi samochodami jeździć do pracy, to my tymi dwiema ulicami, a więc Sikorskiego i Krasickiego, nigdy nie rozwiążemy problemów.

Czekają nas trudne dwa lata – mówił Jarosław Babalski z PiS.

Pan profesor uważa, że mieszkańcy Olsztyna są wyrozumiali. No a jakie mamy wyjście, skoro cały czas pan prezydent ćwiczy cierpliwość  mieszkańców Olsztyna. Mam nadzieję, że w 2023 roku mieszkańcy Olsztyna wystawią czerwoną kartkę panu prezydentowi.

Najważniejsze zmiany, które wchodzą w życie w nocy z soboty na niedzielę to zamknięcie ul. Wilczyńskiego na odcinku od ul. Krasickiego do pętli autobusowej Pieczewo. Tydzień później zamknięta zostanie al. Piłsudskiego od ul. Głowackiego do ul. Mazowieckiego (czyli dawnej Obiegowej) .

Posłuchaj Porannych Pytań

00:00 / 00:00

Autor: M. Lewiński
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, wiadukt, Nowobałtycka, Polski Ład
Jan Król: Zawsze mnie ciągnęło do tego miasta

Siatkarze Indykpolu AZS-u Olsztyn mają za sobą trzeci dzień sezonu przygotowawczego do nadchodzących rozgrywek Plusligi. Jan Król, nowy atakujący indyków zdradził nam, że w stolicy regionu...

Zamknij
RadioOlsztynTV