Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

O suwerenności Polski, taśmach Morawieckiego i powyborczych sojuszach mówił w Radiu Olsztyn prezes PiS Jarosław Kaczyński

Prezes PiS Jarosław Kaczyński. Fot. Ł. Sadlak

Nie ma planów zmiany premiera w związku z ujawnieniem nagrań ze spotkań Mateusza Morawieckiego w restauracji „Sowa i Przyjaciele” – zapewnił w Porannych pytaniach prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

Zdaniem Jarosława Kaczyńskiego taśmy z Morawieckim świadczą o jego niewinności.

Nie ma planów zmiany premiera, a takie rozmowy to są powiedzmy sobie, takie gaworzenia przy stoliku, co się wszystkim zdarza. Ja w ogóle nie biorę tego poważnie. Jest to materiał nie zawierający żądnych treści, które poważnie można brać pod uwagę w polityce. Czasem może trochę niefortunne (…) To jest najlepszy dowód niewinności pana premiera. Gdyby było coś poważnego to niewątpliwie jużby to uruchomiono.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, nie wykluczył po wyborach koalicji z SLD w samorządach.

Od czasu istnienia PZPR minęło już prawie 30 lat. Tamte sprawy należą do historii. Dla nas ważne jest to, żeby w samorządzie następowały zmiany i żeby polityka samorządowa stawała się bardziej polityką pro publico bono. Jeżeli dla SLD są to warunki do przyjęcia to wszystko jest możliwe.

Jarosław Kaczyński mówił też o szansach wyborczych Prawa i Sprawiedliwości na Warmii i Mazurach.

To nie jest jedno z naszych najsilniejszych województw, ale nie jest też takie, żebyśmy nie mieli tu żadnych szans. Trzeba te szanse wykorzystywać i walczyć np. tutaj w Elbląg. Pewne szanse w Olsztynie ma też Michał Wypij. Najbardziej zależy nam na wyniku do sejmiku województwa.

Zdaniem gościa Porannych pytań po wyborach samorządowych ciężar władzy wojewódzkiej powinien być równo rozłożony pomiędzy Elblągiem i Olsztynem.

Tu są dwa ośrodki, które pod pewnymi względami są równorzędne. Jeżeli jest spór to wychodzi się z tego przez kompromis. Takie kompromisy w dwóch województwach zostały zawarte. Jest jeszcze jedno, gdzie taki kompromis jest potrzebny. Przemawia przeze mnie także patriotyzm elbląski, bo nie ukrywam, że po Warszawie jest to moje drugie miasto.

Jako przykład takiego duopolu prezes Kaczyński podał województwo lubuskie oraz kujawsko-pomorskie.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego z Jarosławem Kaczyńskim

 

Redakcja: A.Socha/B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PiS, Prawo i Sprawiedliwość
„Demokracja jest wtedy, kiedy dotrzymuje się słowa danego wyborcom”. Prezes PiS wsparł kandydata partii na prezydenta Elbląga

Prezes PiS wziął udział w symbolicznym rozpoczęciu budowy kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną. Potem uczestniczył w konwencji wyborczej kandydata na prezydenta Elbląga Jerzego Wilka. Szef partii...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV