Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Demokracja jest wtedy, kiedy dotrzymuje się słowa danego wyborcom”. Prezes PiS wsparł kandydata partii na prezydenta Elbląga

Fot. K. Kaszubski

Prezes PiS wziął udział w symbolicznym rozpoczęciu budowy kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną. Potem uczestniczył w konwencji wyborczej kandydata na prezydenta Elbląga Jerzego Wilka.

Szef partii rządzącej podkreślał, że wybory to ważna sprawa, a obietnice nie mogą zostać niedotrzymywane.

To jest demokracja naprawdę, bo jeżeli wybory sprowadzają się do tego, że się różne rzeczy ludziom opowiada, a później ich nie wykonuje to czymże są wybory?

00:00 / 00:00

Prezes PiS podkreślał, że były prezydent Elbląga Jerzy Wilk miał tylko połowę kadencji do realizacji swoich zamierzeń i dotrzymał słowa. Stąd tak duże poparcie Prawa i Sprawiedliwości w kolejnych wyborach. Wybory samorządowe już w najbliższą niedzielę 21 października. Druga tura odbędzie się 4 listopada.

Podczas spotkania z mieszkańcami Elbląga Jarosław Kaczyński zauważył, że Polska ma szansę w krótkim czasie znaleźć się na dzisiejszym poziomie życia państw zachodniej Europy. Jego zdaniem żeby to osiągnąć należy spełnić dwa warunki. Jednym z nich jest współpraca władz centralnych i lokalnych.

Społeczeństwo musi się skonsolidować (…) Musi się też skonsolidować polska władza (…) Samorządy władze rządowe muszą współpracować w celu zrealizowania wielkiego przedsięwzięcia, którego symbolem może być przekop przez Mierzeję Wiślaną (…)

Fot. K. Kaszubski

Fot. K. Kaszubski

Fot. M. Stankiewicz

Fot. M. Stankiewicz

Fot. M. Stankiewicz

Fot. M. Stankiewicz

Fot. M. Stankiewicz

Fot. M. Stankiewicz

 

Autor: IAR
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, PiS, Prawo i Sprawiedliwość, Jarosław Kaczyński
Przekop przez Mierzeję Wiślaną coraz bliżej. Pierwsze łopaty poszły w ruch

Prawdopodobnie w listopadzie zostanie wydana decyzja środowiskowa dla kanału przez Mierzeję Wiślaną. Poinformowali o tym na uroczystości związanej z zakończeniem wytyczenia przyszłego przekopu minister gospodarki morskiej...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV