Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

O problemach, wyzwaniach i wyrównywaniu szans rozmawiają w Olsztynie osoby z niepełnosprawnością wzroku

Fot. M. Kwiatkowska

W Olsztynie trwa Wielkie Spotkanie Niewidomych, Słabowidzących i ich Bliskich – to 19. edycja konferencji pod hasłem ,,Dostępność na serio, autentyczne niwelowanie skutków niepełnosprawności w dążeniu do wyrównywania życiowych szans”.

– Omawiamy problemy osób z niepełnosprawnością wzroku, ale też wszelkie nowości i innowacje – mówi Tomasz Janowski z fundacji „Szansa dla niewidomych”. To na przykład tyflografika, która pozwala niewidzącym za pomocą dotyku zorientować się, gdzie są, albo do czego służy dane urządzenie.

00:00 / 00:00

Podczas spotkania wręczono nagrody osobom, które w różnych dziedzinach życia zasłużyły się między innymi dla osób słabowidzących i niewidomych. Wśród nagrodzonych znalazł się Rafał Butajło z Olsztyna. Doceniono jego społeczne zaangażowanie.

Między innymi parę lat temu organizowałem koncert  dla dziewczynki chorej na białaczkę. Pomagałem przy różnego rodzaju imprezach, m.in. na rzecz fundacji i organizacji.

00:00 / 00:00

– Chcieliśmy docenić osoby aktywne, ale też propagować taką postawę – mówi Kamila Arnatowicz z fundacji „Szansa dla niewidomych”.

Docenić, ale też propagować postawę pomocy, która powiem szczerze, że po okresie epidemii bardziej jest widoczna. Ludzie chcą pomagać. Tak nam się wydaje, bo jest duży odzew.

00:00 / 00:00

To już 19. edycja konferencji pod hasłem ,,Dostępność na serio, autentyczne niwelowanie skutków niepełnosprawności w dążeniu do wyrównywania życiowych szans”.

 

Autor: M. Kwiatkowska
Redakcja: K. Ośko/A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w konferencja, niepełnosprawność
Zmiany na czas wakacji. Nowe limity i zasady bezpieczeństwa

Premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski przedstawili nowe, łagodniejsze zasady bezpieczeństwa. Członkowie rządu podkreślili, że luzowanie obostrzeń możliwe jest dzięki coraz większej liczbie osób...

Zamknij
RadioOlsztynTV