Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

O nowych europejskich przepisach ws. Internetu i przebudowie drogi krajowej nr „16” w audycji publicystycznej My, Wy, Oni

Debata w Radiu Olsztyn

O nowych europejskich przepisach dotyczących Internetu, przetargu na przebudowę jednej z najważniejszych dróg Warmii i Mazur oraz nowej dywizji polskiego wojska rozmawiali goście audycji publicystycznej My, Wy, Oni.

Z zaproszenia Andrzeja Piedziewicza skorzystali:

  • Izabela Smolińska-Letza – Nowoczesna
  • Artur Zakrzewski – Kukiz 15
  • Anna Wasilewska – Platforma Obywatelska
  • Dariusz Rudnik – Prawo i Sprawiedliwość

Nowe przepisy dotyczące Internetu
Parlament Europejski przyjął, w ubiegłym tygodniu, dyrektywę o ochronie praw autorskich. Przez jej przeciwników określaną mianem ACTA 2. Na ostateczną wersję tej dyrektywy jeszcze poczekamy. Nic nie jest jeszcze przesądzone. Czy nowe przepisy to lepsza ochrona prac majątkowych twórców, czy może próba kneblowania Internetu?

Warmińsko-mazurskie drogi
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozpisała przetarg na przebudowę drogi nr 16 na odcinku z Borek Wielkich do Mrągowa. Ministerstwo Infrastruktury zapewnia, że w wieloletnich planach finansowych są też pieniądze na ciąg dalszy – z Mrągowa do Ełku. Po roku 2020 będzie obowiązywać nowa unijna perspektywa finansowa. Czy inne województwa, w których jest więcej aut, nie zabiorą nam pieniędzy?

MON zapowiada powstanie nowej dywizji polskiego wojska
Dywizja ma wzmocnić południowo-wschodnią część kraju. Czy będziemy bezpieczniejsi?

Posłuchaj audycji My,Wy, Oni

00:00 / 00:00

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojsko, bezpieczeństwo, internet, droga, armia, 16
Żołnierze NATO upolowali grubą rybę. Amerykanie bezkonkurencyjni na międzynarodowych zawodach wędkarskich

  Żołnierze amerykańscy okazali się bezkonkurencyjni podczas pierwszych Międzynarodowych Spinningowych Zawodów Wędkarskich na Jeziorze Wierzbińskim koło Orzysza. Zawody dla żołnierzy Batalionowej Grupy Bojowej NATO zorganizował orzyski...

Zamknij
RadioOlsztynTV