Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Nowy zawodnik, nowy sponsor. Indykpol AZS Olsztyn zbroi się przed nadchodzącym sezonem

Fot. Twitter Piotr Świniarski

W podolsztyńskich Naterkach oficjalnie ogłoszono dwa ważne wydarzenia, które są bardzo istotne dla władz, siatkarzy i kibiców Indykpolu AZS-u Olsztyn.

Został ogłoszony niespełna miesiąc temu, jednak ze względu na zgrupowanie reprezentacji Niemiec i mecze kontrolne, mógł być oficjalnie przedstawiony kibicom dziś. Przyjmujący Ruben Schott dołączył do Indykpolu AZS-u Olsztyn i rozpoczyna treningi z zespołem. – To siatkarz jakiego szukaliśmy – mówi trener Daniel Castellani:

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Ruben do nas dołączył. To bardzo dobry zawodnik, jeśli chodzi o charakterystykę, jest wszechstronny.

Pod wrażeniem nowego zawodnika klubu z Kortowa jest prezes Akademików – Tomasz Jankowski:

Ta drużyna to autorski projekt trenera. Jestem podbudowany, jeśli chodzi o Rubena Schotta – zawodnik nie poprosił nas o wolne po zgrupowaniu reprezentacji.

Przyjmujący reprezentacji Niemiec powiedział z kolei, że drużynę czeka ciężki sezon:

Nie jest łatwo powiedzieć cokolwiek przed rozpoczęciem sezonu. PlusLiga jest wymagająca, z rywalizacją na najwyższym poziomie.

Konferencja prasowa w podolsztyńskich Naterkach miała jeszcze jeden punkt, pozasportowy ale równie istotny dla olsztyńskich siatkarzy. Klub z Kortowa pozyskał nowego partnera, którym jest Inter Parts – mówi prezes zarządu, Waldemar Bacławski:

Sam kiedyś grałem w siatkówkę, więc pasja pozostała. AZS Olsztyn to bardzo silna marka, wśród sportu w Olsztynie jest absolutną królową.

Wciąż nie wiadomo, z kim Indykpol AZS Olsztyn rozegra mecze sparingowe. U dwóch zawodników Trefla Gdańsk, czyli ich stałego sparingpartnera, wykryto koronawirusa. Prezes Jankowski dodał również, że w przyszłym sezonie PlusLigi, hala Urania będzie mogła być zapełniona w 50 procentach:

To dobra informacja, bo byliśmy przygotowani na to, że hale będą mogły być wypełnione w 20 procentach.

Posłuchaj relacji Piotra Świniarskiego

 

Autor: P. Świniarski
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PlusLiga, Indykpol AZS Olsztyn, Tomasz Jankowski, sponsor, Ruben Schott
Świetna wiadomość dla kibiców Indykpolu AZS-u Olsztyn. Urania może być zapełniona w 50 procentach

Mamy bardzo dobrą informację dla siatkarskich kibiców Indykpolu AZS-u Olsztyn! W przyszłym sezonie PlusLigi, hala Urania będzie mogła być zapełniona w 50 procentach. Oznacza to, że...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV