Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nowy wątek w sprawie zatrucia w jeziorze Druzno

Fot. Zefiryn Pągowski

Prokuratura Rejonowa w Elblągu zbada, czy ubiegłoroczna awaria w spółce ICC Sery w Pasłęku mogła mieć wpływ na zdrowie zatrudnionych tam ludzi.

To nowy wątek w sprawie, gdyż są już postawione pierwsze zarzuty trzem pracownikom kierownictwa firmy. Chodzi o dopuszczenie do zatrucia wody, znacznego obniżenia jej jakości co doprowadziło do katastrofy ekologicznej zwierząt żyjących w rezerwacie jeziora Druzno. Grozi im za to od 0,5 roku do 8 lat więzienia.

Nowy wątek związany jest z zeznaniami pracowników, którzy mówili o objawach zatrucia amoniakiem z uszkodzonej instalacji chłodniczej. Ocenią to biegli – wyjaśnia Jolanta Rudzińska, prokurator rejonowy w Elblągu.

00:00 / 00:00

Do zatrucia jeziora Druzno i rzeki Wąskiej doszło w ubiegłym roku. Pracownicy Związku Wędkarskiego wyłowili z Druzna prawie 2 tony martwych ryb, także z gatunków chronionych. Dochodzenie wykazało, że sprawcą katastrofy jest producent serów z Pasłęka.

(mstan/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zatrucie, jezioro
Prokuratorzy nie mogą ustalić kogo wyłowiono 15 lat temu?

Nadal nie wiadomo, czyje szczątki zostały wyłowione z jeziora Pluszne 15 lat temu. Prokuratura Okręgowa w Olsztynie poprosiła biegłych medyków sądowych o kolejną opinię. Ta, którą...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV