Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nowy sprzęt w pracowni digitalizacji w Elblągu. Projekty przygotowywane są wirtualnie i ponad granicami

Fot. swiatowid.elblag.pl

Regionalna Pracownia Digitalizacji w Centrum Spotkań Europejskich Światowid w Elblągu wzbogaciła się o nowy sprzęt.

Skanery, drukarki 3D i hologramy posłużą do przygotowania kolejnych materiałów o zabytkach, dziedzictwie i kulturze regionu. Światowid prezentuje ciekawe rzeczy nie tylko z Elbląga i Żuław, ale z całego województwa warmińsko-mazurskiego.

W ramach drugiego etapu międzynarodowego projektu Muzea Ponad Granicami, zdygitalizowana zostanie także zabytkowa architektura kaliningradzkiego muzeum Brama Frydlandzka.

Ten kosztowny i nowoczesny sprzęt można było kupić dlatego, że Światowid współdziała z muzeami w Elblągu i Kaliningradzie przy dokumentowaniu historii regionu, dziś dzielonego przez Polskę i Rosję.

Końcowy efekt prac prezentowany będzie w ramach zajęć edukacyjnych

– tłumaczy Kamil Czyżak, rzecznik Światowida.

Regionalna Pracownia Digitalizacji wykonała już m.in. skany projektów ukazujących koncepcje odbudowy Starego Miasta w Elblągu. Wyjazd ekipy Regionalnej Pracowni Digitalizacji do Kaliningradu planowany jest wiosną. Wszystko jest uzależnione od sytuacji pandemicznej i możliwości wyjazdu do rosyjskiego Obwodu Kaliningradzkiego.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

Fot. swiatowid.elblag.pl

Fot. CSE Światowid w Elblągu

Autor: M.Stankiewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Światowid, muzeum, Elbląg, badania, zabytki, dziedzictwo, sprzęt, digitalizacja, Regionalna Pracownia Digitalizacji
W Elblągu będzie sądzona prokurator zajmująca się sprawą Amber Gold. „Wylosowany sędzia zapoznaje się z aktami sprawy”

Decyzją Sądu Najwyższego w Sądzie Rejonowym w Elblągu przeprowadzony zostanie proces prokurator Barbary K., która zajmowała się sprawą Amber Gold w latach 2009- 2012. Do sądu...

Zamknij
RadioOlsztynTV