Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -6 °C pogoda dziś
JUTRO: -5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nowy sezon artystyczny otwarty. Wojewódzka inauguracja odbyła się w Elblągu

Fot. M. Stankiewicz

Centrum Spotkań Europejskich Światowid jest gospodarzem Wojewódzkiej Inauguracji Roku Kulturalnego. To okazja nie tylko do otwarcia nowego sezonu artystycznego, ale także do uhonorowania ludzi zasłużonych dla polskiej kultury i wybitnych osobowości z województwa warmińsko-mazurskiego.

Złoty Medal Zasłużony Kulturze „Gloria ARTIS” przyznany przez ministra kultury z rąk wojewody Artura Chojeckiego odebrał dyrygent i pedagog prof. Janusz Przybylski. Jak podkreślał wojewoda, kultura to nie tylko ci wielcy twórcy, ale także ci mniej znani, z małych ośrodków, którzy wnoszą wiele do życia każdego z nas.

00:00 / 00:00

Wszyscy są ważni i potrzebni, bo jest wiele dziedzin kultury tak samo ważnych – dodaje Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich Światowid.

To wielkie wyróżnienie i okazja do pokazania Światowida po wielkiej modernizacji i wprowadzeniu kolejnych innowacji – mówi gospodarz uroczystości Antoni Czyżyk.

Marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin cieszy się, że rozpoczęcie Roku Kulturalnego można było przeprowadzić w bezpośredni sposób i że stało się to w Elblągu.

00:00 / 00:00

Swoje nagrody ludziom kultury wręczył też marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin. W tym roku laureatem Warmińsko-Mazurskiej Nagrody Humanistycznej im. Wojciecha Kętrzyńskiego jest socjolog prof. Wojciech Łukowski.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Niebojewska/M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kultura, artysta
„Zające na kordonie” – nowe słuchowisko Radia Olsztyn. Zobacz, jak powstawało

  Już w sobotę zapraszamy do wysłuchania naszego nowego słuchowiska. „Zające na kordonie” to komedia przemytnicza z wielowątkowymi historiami wpisanymi w pejzaż terenów przygranicznych. To barwna...

Zamknij
RadioOlsztynTV