Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nowy radiowóz i alkomat. Policjanci otrzymali wsparcie od miasta

Fot. KMP Elbląg

Elbląscy policjanci otrzymali nowy radiowóz i nowoczesny alkomat. To zakup zaplanowany i sfinansowany przez miasto.

Zadowolenia ze wsparcia nie ukrywa młodszy inspektor Marcin Grabowski, zastępca komendanta miejskiego policji w Elblągu:

Na bieżąco otrzymujemy nowe samochody i je eksploatujemy. Silniki są przez cały czas gorące i nie gasną. Filozofia jest taka, aby samochody były coraz młodsze, było ich wprawdzie mniej ale żeby pracowały non stop. Nie mieliśmy urządzenia przenośnego, które można byłoby mieć w radiowozie i jego użycie stanowiłoby dowód w postępowaniu przygotowawczym. Do tej pory po wstępnym stwierdzeniu, że ktoś jest w stanie nietrzeźwości, potrzebowaliśmy weryfikacji urządzeniem, które posiada certyfikat.

00:00 / 00:00

W tym roku miasto przeznaczyło w sumie 110 tysięcy złotych na wsparcie mundurowych, z czego 50 tysięcy zostało przeznaczonych na nowy radiowóz, a ponad 17 tysięcy na nowoczesne alkomaty.

Autor: J. Sulecki
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, policja
Policjanci zabezpieczyli 4 kilogramy narkotyków. Mieszkaniec Olsztyna został zatrzymany

Olsztyńscy policjanci zabezpieczyli blisko 4 kilogramy narkotyków, w tym amfetaminę i marihuanę. Zatrzymano 45-letniego mieszkańca Olsztyna, który był również poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości. Mężczyzna usłyszał już...

Zamknij
RadioOlsztynTV