Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nowy partner WSPol – Uniwersytet Bezpieczeństwa Publicznego w Pekinie

WSPol podpisał porozumienie z Uniwersytetem w Pekinie, fot. WSPol

Wspólne badania naukowe, wymiana studentów i doświadczeń – Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie rozpoczęła współpracę z Uniwersytetem Bezpieczeństwa Publicznego w Pekinie.  

Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie odwiedziła  sześcioosobowa delegacja Ludowego Uniwersytetu Bezpieczeństwa Publicznego w Pekinie. Celem wizyty zagranicznych gości było podpisanie umowy o współpracy pomiędzy Uczelniami, a także zapoznanie się ze strukturą i funkcjonowaniem szczycieńskiej Uczelni.

Na mocy zawartego porozumienia uczelnie będą mogły podejmować wspólne działania na rzecz współpracy w obszarze szkolnictwa policyjnego, wymiany kadry czy wyników badań naukowych.

Podpisy pod umową złożyli insp. dr Marek Fałdowski – Komendant-Rektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz I Komisarz Policji Fan Jingyu – Szef Ludowego Uniwersytetu Bezpieczeństwa Publicznego w Pekinie.

Podpisanie porozumienia było okazją do zwiedzenia przez gości z Chin bazy dydaktycznej WSPol. Przedstawiciele Uniwersytetu z Pekinu zobaczyli m.in. symulator działań Policji w sytuacjach kryzysowych, obiekty sportowe w tym strzelnicę, basen, siłownię oraz specjalistyczne pracownie Policyjnego Centrum Analityczno-Badawczego.

WSPol podpisał porozumienie z Uniwersytetem w Pekinie, fot. WSPol

Autorka: K.Piasecka/WSPol
Redakcja: A.Socha

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w WSPol
24 przyszłych dowódców policji rozpoczęło elitarne szkolenie w Szczytnie

W Wyższej Szkole Policji w Szczytnie rozpoczęło się elitarne szkolenie dowódców operacji policyjnych.  Funkcjonariusze szlifują swoje umiejętności podczas dowodzenia w sytuacjach kryzysowych. 24 policjantów z całej...

Zamknij
RadioOlsztynTV