Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nowoczesny kemping na Słonecznej Polanie w Olsztynie

Na Słonecznej Polanie staną domki kempingowe, będą stanowiska dla kamperów i pole namiotowe

Ma być perełką wśród kempingów i przyciągać rzesze entuzjastów turystyki namiotowej i kamperowej. Za trzecim razem udało się rozstrzygnąć przetarg na dzierżawę działki przy Słonecznej Polanie nad olsztyńskim jeziorem Ukiel.

Ma tam powstać kemping z prawdziwego zdarzenia, jakiego jeszcze w Olsztynie nie było. Jak mówi Patryk Pulikowski z olsztyńskiego ratusza, najemca musi spełnić kilka warunków.

Inwestor powinien rozpocząć budowę w ciągu roku od podpisania umowy, czyli najpóźniej 1 sierpnia 2017 r. Natomiast wszystkie prace związane z przygotowaniem tego kempingu nie powinny trwać dłużej niż 3 lata. – Teren został wydzierżawiony na 20 lat – wylicza Patryk Pulikowski.

Posłuchaj relacji Macieja Świniarskiego

00:00 / 00:00

Mają tam stanąć domki letniskowe na 60 miejsc, 30 stanowisk dla kamperów, pole namiotowe oraz punkt gastronomiczny. Miesięczny czynsz za dzierżawę, jaki zapłaci najemca, to 2020 złotych.

Słoneczna Polana nad jeziorem Ukiel. Fot. Ł. Węglewski

Słoneczna Polana nad jeziorem Ukiel. Fot. Łukasz Węglewski

Słoneczna Polana w Olsztynie

 

(mswi/bsc/kpias)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, Słoneczna Polana, kemping, kamper
Ryszard Kuć objął stanowisko zastępcy prezydenta Olsztyna

W ratuszu Ryszard Kuć zastąpił Bogusława Szwedowicza, który został odwołany 30 kwietnia, a od 1 maja był na 3-miesięcznym wypowiedzeniu. Bogusław Szwedowicz zajmował się m.in. funkcjonowaniem...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV