Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nowi terytorialsi w szeregach warmińsko-mazurskiej brygady. Słowa przysięgi wypowiedziało ponad 90 żołnierzy

Fot. A. Pastuszka

Kolejni ochotnicy zasilili szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej. Na placu jednostki wojskowej w Braniewie odbyła się przysięga żołnierzy WOT, którzy szkolą się w 43. Batalionie Lekkiej Piechoty w Braniewie.

Słowa przysięgi wypowiedziało ponad 90 żołnierzy, którzy wstąpili w szeregi 4. Warmińsko- Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Olsztynie. Przez ponad dwa tygodnie intensywnie szkolili się w Braniewie. Podczas szkolenia podstawowego uczyli się taktyki, obsługi broni, strzelania, a także udzielania pomocy medycznej. Ze względu na panującą pandemię przysięga odbyła się w kameralnym gronie bez udziału rodzin żołnierzy.

Aby wstąpić w szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej należy najpierw zgłosić się do Wojskowej Komendy Uzupełnień i odbyć szesnastodniowe szkolenie podstawowe. Najbliższe odbędą się w październiku oraz listopadzie. Żołnierze WOT m.in. biorą udział w szkoleniach i ćwiczeniach prowadzonych przez wojska operacyjne, wspierają samorządy w ochronie mieszkańców przed skutkami klęsk żywiołowych, a także pomagają zwalczać skutki pandemii.

Czwartą Warmińsko-Mazurską Brygadę Obrony Terytorialnej tworzy pięć batalionów lekkiej piechoty rozlokowanych w Braniewie, Olsztynie, Giżycku, Morągu i Ełku.

Posłuchaj relacji Anety Pastuszki

 

Autor: A. Pastuszka
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w żołnierze, przysięga, wojska obrony terytorialnej
Żołnierze przejęli lotnisko Olsztyn-Mazury. Ćwiczenia wojskowe potrwają do końca września

Na terenie Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury w Szymanach rozpoczęły się ćwiczenia wojskowe Paktu Północnoatlantyckiego Astral Knight 2020. Manewry wojskowe potrwają do  końca września – poinformował Dariusz Naworski,...

Zamknij
RadioOlsztynTV