Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nowi ochotnicy w szeregach WOT. Zasilą bataliony w pięciu miastach w regionie

Fot. 4. W-MBOT

Prawie 50 ochotników rozpoczęło szkolenie wyrównawcze w 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej. Szkolenie jest przeznaczone jest dla żołnierzy rezerwy, którzy zgłoszą chęć służby w WOT.

Ośmiodniowe szkolenie realizowane jest wyłącznie w trybie weekendowym i potrwa do 4 września. Zakończy je wewnętrzny sprawdzian umiejętności.

Jak mówi starszy szeregowy Sabina Mazurek z zespołu prasowego 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej, w regionie tego typu szkolenie realizowane jest przez 45 batalion lekkiej piechoty w Olsztynie.

00:00 / 00:00

Kandydaci, którzy zdecydowali się na Terytorialną Służbę Wojskową docelowo zasilą bataliony zlokalizowane w Olsztynie, Braniewie, Giżycku, Morągu i nowo powstający batalion w Ełku. Wszystkie wchodzą w strukturę 4. Brygady Obrony Terytorialnej. Na Warmii i Mazurach służy już ponad 3 tysiące żołnierzy.

Jak wstąpić do WOT?

Wystarczy zgłosić się do odpowiedniego Wojskowego Centrum Rekrutacji i złożyć wniosek o powołanie. Można skorzystać z platformy elektronicznej e-PUAP lub skontaktować się z mobilnym rekruterem 4. W-MBOT. Do dyspozycji jest również infolinia 800-696-077.

>>> TU znajdziesz więcej informacji

Fot. 4. W-MBOT

Fot. 4. W-MBOT

Fot. 4. W-MBOT

Fot. 4. W-MBOT

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojsko, Giżycko, Olsztyn, Braniewo, szkolenie, rekrutacja, morąg, WOT, Terytorialna Służba Wojskowa, 4 Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej, Sabina Mazurek
PiS wspiera konserwatora zabytków w sprawie usunięcia z centrum „szubienic”

Zarząd olsztyńskiego okręgu Prawa i Sprawiedliwości poparł w specjalnej uchwale działania wojewódzkiego konserwatora zabytków w Olsztynie zmierzające do usunięcia z centrum miasta monumentu nazywanego „szubienicami”. Pomnik...

Zamknij
RadioOlsztynTV