Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nowe zakażenia w sześciu województwach. Na Warmii i Mazurach bez zakażeń, wyzdrowiały kolejne osoby

Wieczorem Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 160 nowych potwierdzonych zakażeniach koronawirusem i 7 kolejnych zgonach.

Od wczoraj wyzdrowiało 269 osób chorujących na COVID-19. Testy laboratoryjne potwierdziły obecność patogenu u: 62 osób z województwa śląskiego, 46 z województwa mazowieckiego, 16 z Dolnośląskiego, 10 osób z województwa wielkopolskiego, 8 z Opolskiego. Sześć nowych przypadków wykryto w województwie łódzkim, 5 w małopolskim i po dwa w kujawsko-pomorskim, lubelskim i pomorskim. Jeden nowy przypadek zakażenia potwierdzono w województwie podkarpackim.

Resort zdrowia informuje też o śmierci 7 osób zakażonych koronawirusem. Są to: 71-letnia kobieta z Warszawy, 76-letni i 70-letni mężczyźni z Radomia, 51-letnia kobieta z Wrocławia – mieszkanka województwa wielkopolskiego, 59-letni mężczyzna z Ostrowa Wielkopolskiego. 85-letnia mieszkanka Tychów oraz 63-letni mężczyzna z Cieszyna. Większość tych osób miała choroby współistniejące.

Dziś na Warmii i Mazurach wyzdrowiały cztery kolejne osoby. Koronawirusa pokonali mieszkańcy Olsztyna oraz powiatów: ostródzkiego i iławskiego. Do tej pory w regionie wyzdrowiało 141 osób, zakażenie potwierdzono u 174, jedna osoba zmarła.

Kolejne wyzdrowienia z COVID-19. Wirusa pokonało już 140 osób

W ciągu ostatniej doby w Polsce wykonano ponad 22 tysiące 300 testów na obecność koronawirusa. W sumie testy laboratoryjne potwierdziły w Polsce 20 143 zakażenia koronawirusem. Do tej pory w Polsce zmarły 972 osoby, które chorowały na COVID-19, a 8 452 osoby wyzdrowiały.

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w koronawirus, SARS-Cov-2, COVID-19, zakażenia
Do 8 czerwca rolnicy starający się o dopłaty bezpośrednie lub obszarowe mogą złożyć oświadczenie

Rolnicy starający się o dopłaty bezpośrednie lub obszarowe mogą po raz kolejny skorzystać z ułatwienia i złożyć oświadczenie potwierdzające brak zmian w stosunku do roku poprzedniego....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV