Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nowe wozy trafiły do strażaków z Kętrzyna i Mrągowa

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Kolejne komendy powiatowe Państwowej Straży Pożarnej z województwa warmińsko-mazurskiego, tym razem z Kętrzyna i Mrągowa, otrzymały nowe samochody ratowniczo-gaśnicze.

Zakup tych wozów był możliwy między innymi dzięki dofinansowaniu z budżetu państwa – mówi rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek.

Od kilku lat obserwujemy proces modernizacji jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych i komend powiatowych i miejskich Państwowej Straży Pożarnej. To inwestycja w nasze wspólne bezpieczeństwo, bo poza profesjonalizmem i odwagą strażaków, do szybkich i sprawnych akcji ratowniczo-gaśniczych potrzebny jest nowoczesny sprzęt.

00:00 / 00:00

Obie komendy otrzymały po jednym nowym samochodzie, a dotychczasowe strażacy przekazali jednostkom OSP z Grabowa i Mołtajn.

Koszt jednego nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego wyniósł 810 tysięcy zł. Większość wydatków na ten cel pokrył budżet państwa.

Autor: J. Golon
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w straż pożarna, Ochotnicza Straż Pożarna, Państwowa Straż Pożarna
Ponad 1,6 tys. pożarów, zginęło siedem osób. Strażacy podsumowali święta

W czasie świątecznego weekendu strażacy interweniowali prawie 3,5 tys. razy, z czego ponad 1,6 tys. razy podczas pożarów. Zginęło siedem osób, a 24 osoby odniosły obrażenia...

Zamknij
RadioOlsztynTV