Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nowe radiowozy i łódź motorowa na straży porządku w Elblągu. Policja otrzymała nowoczesny sprzęt

Fot. KMP Elbląg

Elbląscy policjanci otrzymali pięć nowych, oznakowanych radiowozów. Mają też nową łódź motorową, która co prawda dotarła do nich w pod koniec roku, ale teraz została doposażona w nowoczesny sprzęt do interwencji na wodzie. 

Samochody i łódź kosztowały ponad milion złotych. Samochody, które są w ruchu przez całą dobę, w służbie patrolowej powinno się wymieniać co trzy lata. Dwa auta kosztowały prawie 300 tysięcy złotych z funduszu Modernizacji Policji – wylicza inspektor Robert Muraszko, komendant miejski w Elblągu. A na trzy auta złożyły się Elbląg, powiat elbląski, Pasłęk i kilka gmin oraz Fundusz Modernizacji.

Dodajmy, łódź motorowa Parker będzie obsługiwać rzekę Elbląg, jezioro Druzno i Zalew Wiślany, ponieważ spełnia warunki do żeglowania po wodach morskich. Została kupiona wspólnie przez Samorząd Województwa i Fundusz Modernizacji Policji.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

Fot. M. Stankiewicz

Fot. M. Stankiewicz

Fot. KMP Elbląg

Fot. M. Stankiewicz

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, policja, radiowozy, Robert Muraszko, łódź motorowa
Mieszkaniec Elbląga stracił przez sms-a ponad 9 tysięcy złotych

Mężczyzna otrzymał sms-a informującego o konieczności dopłaty kilkudziesięciu groszy za wysyłkę towaru, który zamówił. W sms-ie oszust podał także link do dokonania wpłaty. Mężczyzna wpłacił 90...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV