Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nowe przystanki kolejowe w województwie. PKP ogłosiły przetarg

Fot. A. Skrago

PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiły przetarg na kolejne prace w ramach „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025”.
W województwie warmińsko-mazurskim rządowy projekt obejmuje 6 przystanków.

Najwcześniej zostanie wybudowany nowy przystanek kolejowy Kolno. Umożliwi on mieszkańcom codzienny dostęp do pociągów m.in. w kierunku Olsztyna, Korsz, Ełku. W Kolnie powstaną dwa perony o długości 150 metrów wraz z dojściem na wiadukt drogowy. Przewidziano wiatę, ławki, czytelne oznakowanie i tablice informacyjne. Jasne, energooszczędne oświetlenie LED zapewni lepszą orientację także po zmroku. Osobom o ograniczonej możliwości poruszania dostęp do pociągów ułatwi pochylnia. Na potrzeby rowerzystów ustawione zostaną stojaki rowerowe. Rozpoczęcie prac planowane jest w I kwartale, a zakończenie w IV kwartale 2022 r.

W planach, oprócz Kolna, jest m.in. budowa nowych przystanków w Wietrzychowie i Nikielkowie, a także wydłużenie peronów w Pasłęku, Działdowie oraz przebudowa przystanku w Łankiejmach. W „Rządowym programie budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025” uwzględniono 355 lokalizacji w całej Polsce.

Posłuchaj relacji Piotra Świniarskiego

00:00 / 00:00

Autor: P. Świniarski
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PKP, kolej, tory, przetarg, przystanek kolejowy
Po raz drugi szukają wykonawcy przetargu na wykonanie pogłębiarki. Będzie pracować na Zalewie Wiślanym i rzece Elbląg

Urząd Morski w Gdyni po raz drugi szuka wykonawcy pogłębiarki, która będzie pracować na Zalewie Wiślanym i rzece Elbląg. Pierwszy przetarg został unieważniony, bo zgłosił się...

Zamknij
RadioOlsztynTV