Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nowe przypadki zakażeń koronawirusem w Olsztynie i trzech powiatach regionu

106 nowych zakażeń koronawirusem w kraju i 6 nowych przypadków w warmińsko-mazurskim – to najnowsze dane resortu zdrowia dotyczące stanu pandemii.

Nowe zakażenia dotyczą osób z województw: małopolskiego (20), dolnośląskiego (11), mazowieckiego (11); śląskiego (11), łódzkiego (6), warmińsko-mazurskiego (6), opolskiego (5); lubelskiego (4), lubuskiego (4), podkarpackiego (4), podlaskiego (4), pomorskiego (4), świętokrzyskiego (4), zachodniopomorskiego (4), wielkopolskiego (3) i kujawsko-pomorskiego (1).

W regionie po 2 nowe przypadki odnotowano w Olsztynie i powiecie działdowskim. Po jednym zakażeniu jest w powiatach szczycieńskim i mrągowskim. Z przedstawionego raportu wynika także, że walkę z chorobą przegrało 7 osób – żadna z nich nie była mieszkańcem naszego województwa.

Łącznie od marca ubiegłego roku, gdy wykryto w Polsce pierwsze zakażenie SARS-CoV-2, potwierdzono 2 882 327 przypadków. Zmarło 75 249 chorych z COVID-19.

Autor: L. Tekielski/PAP
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w koronawirus, COVID-19
Półtora miliona szczepionek dotarło do Polski. Kolejny transport za kilka dni

Do Polski dotarło dziś 1,5 miliona dawek szczepionki Pfizer/BioNTech – poinformował prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych Michał Kuczmierowski. Dodał, że kolejna dostawa szczepionki Pfizera zaplanowana jest...

Zamknij
RadioOlsztynTV