Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nowe pojazdy trafiły do strażaków. Dwa z nich to nagroda za „obywatelską postawę” podczas wyborów

Fot. P. Świniarski

Trzy wozy ratowniczo-gaśnicze oraz trzy samochody rozpoznawcze trafiły w ręce jednostek Państwowych i Ochotniczych Straży Pożarnych na Warmii i Mazurach.

Dwa pojazdy to efekt wygranych gmin Stawiguda i Dywity w „Bitwie o wozy” podczas wyborów parlamentarnych i prezydenckich w zeszłym roku. Otrzymały je komendy OSP w Bartągu oraz w Kieźlinach.

To pierwszy samochód w naszej gminie, który ma 4 tys. litrów wody. Chodziło nam o taki samochód, który ma większą pojemność wody, bo na akcji zawsze woda jest potrzebna i nie może jej zabraknąć. Jest wyposażony też w pianę i sprzęt do ratownictwa drogowego

– mówi prezes jednostki OSP w Kieźlinach Tadeusz Bielicki.

00:00 / 00:00

Szczególną radością i dumą napawa fakt, że dwa wozy trafiają jako nagroda za aktywność społeczną, za świadomość obywatelską, jaką mają mieszkańcy gminy Stawiguda i gminy Dywity. To nagroda za obywatelską postawę w trakcie wyborów i trafią do gmin przyległych do stolicy województwa

– mówi wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki.

00:00 / 00:00

Współpraca między Państwową oraz Ochotniczą Strażą Pożarną daje nam poczucie bezpieczeństwa – mówi marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, który jest także prezesem warmińsko-mazurskiego oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych:

Dziękuję, że w sprzęt zabezpiecza się jednostki równolegle, bo ta współpraca Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej ma w efekcie zapewnienie tego bezpieczeństwa dla naszych mieszkańców i naszych gości. To się faktycznie dzieje, bo dobra, zrozumiała i skorelowana działalność Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej przynosi ten ważny efekt.

00:00 / 00:00

Nowy sprzęt to więcej możliwości podczas akcji ratowniczo-gaśniczych – przyznaje senator RP Bogusława Orzechowska:

Strażacy nic nie zrobiliby bez niezbędnego sprzętu. Podobnie jak sprzęt nic by nie znaczył bez ludzi, którzy są w stanie go używać. Dlatego bardzo ważne jest to, byście wszyscy mogli dysponować takim sprzętem, który jest w akcjach ratowniczych niezbędny.

00:00 / 00:00

W ciągu kolejnych 12 miesięcy jednostki Państwowych i Ochotniczych Straży Pożarnych w województwie warmińsko-mazurskim otrzymają 10 nowych samochodów.

Fot. P. Świniarski

Fot. P. Świniarski

Fot. P. Świniarski

Autor: P. Świniarski
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w straż pożarna, Ochotnicza Straż Pożarna, Państwowa Straż Pożarna, przekazanie sprzętu
Strażacy z Warmii i Mazury wśród najsprawniejszych w Polsce

Strażacy z regionu zajęli 3. miejsce w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski w Sporcie Pożarniczym. Zawody odbyły się na początku lipca w Częstochowie. 8-osobowa drużyna z Warmii...

Zamknij
RadioOlsztynTV