Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nowe kierunki studiów na uniwersytecie w Olsztynie

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie. Fot. Ł. Węglewski

Logopedia, dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze – to nowe kierunki licencjackie na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.

Utworzono także studia magisterskie na kierunku odnawialne źródła energii – to odpowiedź na zapotrzebowanie na specjalistów z tej dziedziny mówi prorektor UWM prof. Jerzy Przyborowski:

Wiadomo już, że w kolejnych latach Unia Europejska wesprze rozwój energetyki i alternatywnych źródeł energii na Warmii i Mazurach kwotą 500 milionów euro. To decyzja Komisji Europejskiej. Odnawialne źródła energii to studia drugiego stopnia.

Nowymi kierunkiem na poziomie licencjackim są natomiast dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze oraz logopedia. Do tej pory UWM prowadził wyłącznie studia podyplomowe z logopedii. Uznano jednak, że to nie wystarczy – wyjaśnia prorektor prof. Jerzy Przyborowski:

00:00 / 00:00

Logopedia powstała także dlatego, że na Warmii i Mazurach brakuje logopedów:

00:00 / 00:00

Łącznie w nowym roku akademickim, naukę na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim rozpocznie prawie 10 tysięcy studentów. (lew/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w UWM, uniwersytet, studia
Ile za wynajem i koniec papierowych indeksów – Akademik we wtorek, po godz. 21.15. Zaprasza Marek Lewiński

Po wakacyjnej przerwie na antenę Radia Olsztyn wraca audycja dla studentów - "Akademik". Nasze pierwsze spotkanie w nowym roku akademickim będzie poświęcone m.in. stancjom. Czy to...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV