Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nowe hale i zmodernizowane kuchnie. Elbląg inwestuje w szkolne obiekty

Fot. Adobe stock

W najbliższym czasie zacznie się budowa lekkich hal sportowych przy szkołach podstawowych nr 18 i 21. Kosztować będą ponad 5 i pół miliona złotych. Trzy placówki będą miały także zmodernizowane kuchnie i stołówki.

Obie są identyczne, a ich konstrukcja umożliwi korzystanie z nich także w jesienią i zimą. – Pokryte będą membraną, w której warstwy wtłaczane jest powietrze z ogrzewanego wnętrza hal – tłumaczy Piotr Krzyczkowski z firmy z Katowic, która będzie budowała obiekty.

00:00 / 00:00

Trzy placówki w tym roku szkolnym będą miały zmodernizowane kuchnie i stołówki. Pierwsza z Szkole Podstawowej nr 4 już jest gotowa, prace trwają jeszcze w „jedenastce” i „dwunastce”.

– Miasto dostało na ten cel dotację z rządowego programu Posiłek w szkole. To 80 procent kosztów prac, w sumie ponad 200 tysięcy złotych – wyjaśnia Małgorzata Sowicka, dyrektor Departamentu Edukacji w Urzędzie Miasta.

00:00 / 00:00

Dodajmy, w Elblągu prawie wszystkie szkoły podstawowe mają własne kuchnie, przygotowujące codziennie posiłki dla uczniów. W placówkach są też stołówki. Wyjątkiem jest szkoła nr 9, w której kuchnia wymaga znacznie większych kosztów, a liczba uczniów maleje.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, hala, kuchnia
Nowy sprzęt do nauki zdalnej. Z pomocy ministerstwa mogą skorzystać także mieszkańcy miast

Ministerstwo Cyfryzacji wesprze sprzętem komputerowym uczniów z rodzin pracowników dawnych PGR-ów. Według badań, to właśnie te osoby są najbardziej dotknięte wykluczeniem cyfrowym. Pokazała to pandemia, kiedy...

Zamknij
RadioOlsztynTV