Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Nowa piątka PiS” dociera do kolejnych miast na Warmii i Mazurach

Fot. P.Getka

Trwa kampania promująca programy rządowe Nowa piątka. Od 9 z mieszkańcami powiatu działdowskiego, iławskiego i nowomiejskiego rozmawia wicekurator oświaty Wojciech Cybulski oraz dyrektor Wydziału polityki społecznej Marcin Jastrzębski. Spotkanie odbywa się w Urzędzie Miasta w Działdowie.

O 13 wojewoda Artur Chojecki oraz wicekurator oświaty wezmą udział w spotkaniu w Starostwie Powiatowym w Kętrzynie, a o 17 wojewoda weźmie udział w spotkaniu z mieszkańcami  w Urzędzie GminyBarciany. Mieszkańcy odwiedzanych powiatów zostaną też poinformowani o zabezpieczeniu egzaminów szkolnych.

Program piątka plus to: 500 plus na każde dziecko, trzynastka dla emerytów i rencistów, zerowy PIT dla młodych do 26 roku życia, obniżenie podatku PIT do 17 % i przywrócenie połączeń autobusowych, szczególnie do małych miasteczek i wsi.

Na ostatniej konwencji PiS w Gdańsku, w sobotę, prezes Jarosław Kaczyński dołączył do piątki gwarancję zachowania wolności w Internecie, po przegłosowaniu w Parlamencie Europejskim tzw. Acta 2.

 

Autor: A. Socha
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w PiS, Jarosław Kaczyński, Artur Chojecki, Wojciech Cybulski, Marcin Jastrzębski, program rządowy
Adam Krzyśków: Musimy się nauczyć zbierać selektywnie odpady. Dariusz Rudnik: Nowela wprowadzi zakaz przetwarzania zmieszanych odpadów w spalarniach

O planowanych przez rząd zmianach w ustawie o utrzymaniu czystości i porządku w gminach rozmawiali goszczący w Porannych Pytaniach Adam Krzyśków z Polskiego Stronnictwa Ludowego i...

Zamknij
RadioOlsztynTV