Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nowa organizacja ruchu na ważnym skrzyżowaniu w Olsztynie

W związku z budową nowej infrastruktury tramwajowej w Olsztynie wprowadzano istotną zmianę organizacji ruchu. Dotyczy ronda u zbiegu ulic Krasickiego i Wilczyńskiego.

Rondo przestaje funkcjonować i zamknięte zostaną wloty z ulic Krasickiego (z kierunku ulicy Witosa) i Wilczyńskiego (z kierunku od pętli Pieczewo). Na skrzyżowaniu ulic Wilczyńskiego z Kanta i Boenigka będzie rondo tymczasowe.

W związku z tym zmienią się trasy autobusów komunikacji zbiorowej, m.in. trasy linii 113 i 120 zostają skrócone do przystanku tymczasowego Krasickiego – Wilczyńskiego.

Ponownie uruchomiona zostanie linia Z13 na trasie: PANASA – Krasickiego – Świtycz-Widackiej – Gębika – Wilczyńskiego – PIECZEWO.

Kolejna zmiana dotyczy ruchu odcinku ulicy Krasickiego od C.H. Carrefour do ulicy Wilczyńskiego i dalej w kierunku ulicy Kanta. Ten zostanie przeniesiony na jezdnię po stronie V LO.

 

Autor: P. Karpiszen
Redakcja; B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, tramwaje, Wilczyńskiego, Krasickiego
W Olsztynie reumatolodzy i dermatolodzy zdradzili najlepszą receptą na zdrowie

W Olsztynie spotkali się dermatolodzy i reumatolodzy z całej Polski. Konferencja potrwa do soboty. Najważniejsza jest wymiana doświadczeń i wspólna praca nad nowymi kierunkami rozwoju. Jeśli...

Zamknij
RadioOlsztynTV