Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nowa łódź ma pomóc w zwiększeniu bezpieczeństwa na Mazurach

Fot. policja.pl

Policyjni wodniacy na Mazurach mają kolejną łodź. Została zwodowana na jeziorze Orzysz.

W ciągu kilku ostatnich lat systematycznie rośnie liczba turystów wypoczywających w powiecie piskim. Wiele osób wybiera właśnie Orzysz i okolice – wyjaśniła nadkom. Anna Szypczyńska z Komendy Powiatowej Policji w Piszu.

00:00 / 00:00

Stąd decyzja o rozmieszczeniu patroli wodnych na tym właśnie terenie. Funkcjonariusze będą też pełnili służbę z przedstawicielami innych jednostek odpowiadających za bezpieczeństwo na akwenach. Takie patrole mają zwiększyć poczucie bezpieczeństwa mieszkańców i turystów wypoczywających nad orzyskimi jeziorami, a co najważniejsze, zapobiegać utonięciom, których liczba niestety systematycznie rośnie w skali kraju.

Policyjni wodniacy będą kontrolowali zarówno strzeżone kąpieliska, jak i tzw. dzikie plaże, gdzie będą reagowali na wszelkie niebezpieczne zachowania. Będą też sprawdzali stan trzeźwości sterników.

 

Autor: J. Golon
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w bezpieczeństwo, Mazury, jezioro
„Stop, zły kierunek”. Przy drogach ustawiono nowe tablice

W kilku miejscach przy drogach szybkiego ruchu zarządzanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad ustawiono charakterystyczne tablice informacyjne z ostrzeżeniem przed wjazdem pod prąd. GDDKiA...

Zamknij
RadioOlsztynTV