Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nowa dyrektor Przewozów Regionalnych musi zdobyć pasażerów

Przewozy Regionalne, żeby wygrać z konkurencją muszą mieć atrakcyjną ofertę

Nowa dyrektor i nowe plany modernizacji w Przewozach Regionalnych na Warmii i Mazurach. Nie będzie łatwo, ale zmiany będą możliwe dzięki pięcioletniej umowie na świadczenie usług, którą podpisano w minionym roku.

Przewozy Regionalne są największym przewoźnikiem pasażerskim w kraju. W naszym regionie spółka uruchamia 104 składy na dobę, które dziennie przewożą 9 tysięcy osób. Nowa dyrektor oddziału na Warmii i Mazurach Elżbieta Załuska, która przez 9 ostatnich lat kierowała oddziałem w Białymstoku, musi zmierzyć się z czwartym pakietem kolejowym, który ma zliberalizować rynek kolei w UE. Czasu jest mało, bo zmiany wejdą w życie z początkiem 2019 roku.

Dyrektorzy spółek, będą musieli przekonać organizatorów przewozów czyli Urzędy Marszałkowskie, by to im powierzyć wykonywanie usług, a nie firmom z zewnątrz. Żeby tak było trzeba się jednak wykazać, mowa tu przede wszystkim o ofercie dostosowanej do potrzeb pasażerów. Bo obok taboru, który niewątpliwie trzeba wymienić, potrzebne są nowe linie i atrakcyjna oferta. Przewozy Regionalne wychodząc na przeciw oczekiwaniom już teraz wprowadziły mobilną sprzedaż biletów, a osobom które ukończyły 60 lat oferują 25 procent zniżki na przejazdy. Od soboty 29 października wraca cykliczne, weekendowe połączenie z Olsztyna do Wielbarka.

 

(grab/as)

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Zatrzymali włamywacza do garaży

Policjanci ze Szczytna zatrzymali nastoletniego włamywacza, który okradł garaż w gminie Jedwabno. 17-latek był zaskoczony policyjną interwencją, tym bardziej, że akurat palił marihuanę z 22-letnim znajomym....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV