Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nocne naprawy torów tramwajowych uciążliwe dla mieszkańców. Kiedy się skończą?

Fot. Łukasz Węglewski

Od prawie 3 tygodni trwają prace naprawcze torów tramwajowych w Olsztynie. Mieszkańcy alarmują, że mają dość hałasu.

Jak mówi mieszkaniec jednego z budynków przy ulicy Kościuszki, roboty są bardzo uciążliwe i trwają od północy nawet do 3 w nocy.

Panowie z potężną fleksą plus młot pneumatyczny i ślizgawka, czyli urządzenie, które to wszystko poleruje. To wszystko dzieje się w nocy. Pytam się grzecznie: kiedy mamy spać? Kiedy mamy odpoczywać?

Roboty polegają na spawaniu uszkodzeń i ich szlifowaniu. Prace nie mogą być prowadzone w ciągu dnia, kiedy trwa normalny ruch – wyjaśnia rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Olsztynie Cezary Stankiewicz.

Prace mogą być wykonywane tylko nocą, bo wówczas nie jeżdżą tramwaje. To są godziny między północą a 4 rano. Naprawy polegają na usunięciu drobnych uszkodzeń, czyli na ich zaspawaniu i oszlifowaniu. Wiem, że to może być trochę dokuczliwe, ale zapewnia, że niedługo się skończą.

Dobra wiadomość jest taka, że jeszcze w tym tygodniu wszystkie roboty mają się zakończyć. Jak przekonuje MPK, tramwaje po wyszlifowanych torach będą jeździły ciszej. MPK informuje też, że nie potrzebuje specjalnej zgody na prowadzenie prac naprawczych w godzinach nocnych.

 

Autor: A. Skrago
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w tramwaj, naprawa
Budowa linii tramwajowej. Kolejne zmiany w organizacji ruchu w Olsztynie [MAPY]

W nocy z piątku na sobotę (20/21 sierpnia) wprowadzone zostały kolejne zmiany w organizacji ruchu w Olsztynie. Ma to związek z budową drugiej linii tramwajowej w stolicy...

Zamknij
RadioOlsztynTV