Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 10 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Budowa linii tramwajowej. Kolejne zmiany w organizacji ruchu w Olsztynie [MAPY]

Fot. D. Grzymska

W nocy z piątku na sobotę (20/21 sierpnia) wprowadzone zostały kolejne zmiany w organizacji ruchu w Olsztynie. Ma to związek z budową drugiej linii tramwajowej w stolicy regionu.

Zamknięcie alei Piłsudskiego zostało wydłużone do ulicy Kościuszki – powiedział Radiu Olsztyn Patryk Pulikowski z urzędu miasta.

To oznacza, że prace będą prowadzone na całym odcinku między Kościuszki a Mazowieckiego. Wiąże się to z całkowitym wyłączeniem z ruchu skrzyżowania al. Piłsudskiego z ul. Głowackiego.

00:00 / 00:00

Ważne zmiany zostały wprowadzone także na ulicy Wyszyńskiego. Na jej odcinku między aleją Piłsudskiego a Żołnierską.

Jezdnia zostanie zawężona do jednego pasa ruchu w każdym kierunku. Poza tym zaplanowano wydzielenie tymczasowego chodnika na zamkniętym pasie jezdni – tylko po zachodniej stronie ulicy Wyszyńskiego. Po obu stronach ulicy Wyszyńskiego chodniki zostaną czasowo zamknięte

– mówił Radiu Olsztyn Patryk Pulikowski.

Natomiast zamiast aktualnych, tradycyjnych skrzyżowań Wyszyńskiego z Piłsudskiego i Żołnierską pojawiły się w tych miejscach tymczasowe ronda. Kolejne zaplanowano na noc z poniedziałku na wtorek i będą dotyczyły Nagórek. Wtedy drogowcy uniemożliwią skręt z ulicy Wańkowicza w Krasickiego i odwrotnie.

ZMIANY W KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ

Od soboty (21 sierpnia) linia 110 w kierunku pętli „Polmozbyt” zostaje skierowana na objazd od skrzyżowania Piłsudskiego/Kościuszki ulicami Kościuszki-Kołobrzeska i dalej swoją trasą.  Przystanek Teatr Lalek (224(01)) na ul. Głowackiego zostaje zawieszony.

Przystanek Piłsudskiego (88(02)) w stronę al. Piłsudskiego dla linii 105, 113, 121, 126, 141, 305 został zawieszony. W jego miejsce został uruchomiony przystanek tymczasowy zlokalizowany około  100m dalej w stronę al. Piłsudskiego, na wysokości stacji benzynowej.

Posłuchaj relacji Marka Lewińskiego

Autor: M. Lewiński
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w tramwaj, Olsztyn, kierowcy, piesi, organizacja ruchu, ul. Wyszyńskiego, Al. Piłsudskiego
Wścieklizna u nietoperza. Olsztyn w strefie zagrożonej [MAPA]

Wścieklizna w Olsztynie. Chorobę stwierdzono u nietoperza znalezionego w centrum miasta. W badaniu laboratoryjnym przeprowadzonym przez olsztyński Zakład Higieny Weterynaryjnej, chorobę tę stwierdzono u martwego nietoperza...

Zamknij
RadioOlsztynTV