Noc z przymrozkami na Warmii i Mazurach
Po niedawnych, tropikalnych nocach, dziś pojawiły się nawet przygruntowe przymrozki. W północno-wschodniej Polsce minionej nocy w kilku miejscach odnotowano przy gruncie spadki temperatury do zera, a nawet poniżej.
Jak poinformował Mateusz Zamajtys, dyżurny synoptyk z IMGW w Białymstoku, w Gołdapi temperatura mierzona na wysokości 2 metrów wynosiła w nocy 1,7 stopnia, ale przy gruncie było zero.
Tyle samo pokazywały termometry w Świętajnie koło Szczytna. Najzimniej było w Dolinie Biebrzy na Podlasiu, tam odnotowano przy gruncie -4 stopnie Celsjusza.
Do Polski północno-wschodniej wciąż napływa chłodne powietrze pochodzenia arktycznego. Dziś na Warmii i Mazurach ma być od 17 do 19 stopni i przelotne deszcze. Wiatr na ogół słaby, z kierunków zachodnich.
Autor: W. Chromy
Redakcja: M. Rutynowski






















![Smaki Warmii i Mazur znów opanują Olsztyn [PROGRAM] Smaki Warmii i Mazur znów opanują Olsztyn [PROGRAM]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2FDSC04861.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)





