Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -4 °C pogoda dziś
JUTRO: -3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Noc Muzeów w elbląskim Muzeum Archeologiczno-Historycznym

Fot. J. Sulecki

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa w całym kraju odbywa się Noc Muzeów. Otwarcie czterech nowych wystaw przygotowało Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu. Co jeszcze?

To wyjaśnia kierownik działu komunikacji muzeum Agnieszka Sławińska.

Na dziedzińcu możemy posłuchać i pośpiewać szanty, z kolei w chacie z Truso przygotowaliśmy warsztaty dla dzieci. Odwiedziło nas sporo ludzi, dlatego tym bardziej wszyscy jesteśmy zadowoleni z faktu, że w końcu możemy z powrotem gościć tyle osób naraz.

00:00 / 00:00

Zapytaliśmy zwiedzających o ich wrażenia.

Mieszkamy w Elblągu, ale jeszcze nie odkryliśmy wszystkiego, co się w nim znajduje (…) Takie akcje mają sens, ale ludzie powinni chodzić do muzeów przez cały rok (…) Można przyjść i wszystko spokojnie pooglądać. W taki dzień jest możliwość bardziej poznać ekspozycje.

00:00 / 00:00

W Noc Muzeów swoje atrakcje przygotowała również elbląska Galeria El. Wśród propozycji znalazły się warsztaty plastyczne, zabawy światłem i cieniem oraz mapping historyczny. Kolejna edycja za rok.

Fot. J. Sulecki

Fot. J. Sulecki

Fot. J. Sulecki

Autor: J. Sulecki
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, Noc Muzeów
Wystawa poświęcona czasom PRL atrakcją Nocy Muzeów w Ełku

Muzeum Historyczne w Ełku organizuje na Noc Muzeów. Na zwiedzających czeka wyjątkowa wystawa, gry i koncert. - Największą atrakcją wieczoru będzie otwarcie wystawy poświęconej czasom PRL...

Zamknij
RadioOlsztynTV