Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Niskie loty Polaków w Oslo

Fot: PAP/EPA

Dawid Kubacki zajął dziewiąte miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Oslo. Zwyciężył Słoweniec Anze Lanisek przed Austriakiem Stefanem Kraftem i Niemcem Karlem Geigerem.

Lanisek, który w drugiej serii oddał najdłuższy skok w konkursie – 139,5 m, uzyskał łączną notę 260,2 pkt i wyprzedził Krafta o 5,8 pkt oraz Geigera o 6,7 pkt. Tuż za podium uplasował się lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Norweg Halvor Egner Granerud.

Kubacki, który wygrał piątkowe kwalifikacje, na półmetku zajmował dopiero 16. miejsce (120,5 m), ale w drugiej serii znacznie się poprawił (135 m) i łącznie przegrał z Laniskiem o 18,6 pkt.

Kamil Stoch był 13., a Piotr Żyła 29. Do serii finałowej nie zakwalifikowali się 31. Aleksander Zniszczoł, 43. Jakub Wolny oraz 44. Paweł Wąsek.

Kubacki przyznał po zawodach, że w pierwszym skoku „przekombinował”. – Za nisko się ułożyłem i w locie nartki były neutralne. To ułamki sekundy na ułożenie pozycji. Ale pracujemy dalej. Drugi skok był naprawdę fajny i to wlewa spokój w moją głowę – powiedział.

Lanisek odniósł piąte w karierze zwycięstwo w Pucharze Świata. Słoweniec walczy obecnie z Kraftem o trzecią pozycję w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, w której przewaga Graneruda nad drugim Kubackim wzrosła do 314 punktów.

Sobotni konkurs był częścią cyklu Raw Air, który zainaugurowały piątkowe kwalifikacje. W tym roku składa się na niego rekordowa liczba 18 skoków w 10 dni.

Liderem po trzech skokach jest Lanisek, a kolejne miejsca zajmują Kraft i Kubacki. Dzięwiątą pozycję zajmuje Stoch.

W niedzielę odbędzie się drugi konkurs na skoczni w Oslo, który poprzedzą kwalifikacje.

Autor: Ł. Sadlak
Źródło: PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w oslo, pilne, Stoch, Kubacki
Trudne warunki na drogach regionu. Doszło do wielu kolizji i wypadków

Padający śnieg sprawił, że w województwie warmińsko-mazurskim znacznie pogorszyły się warunki drogowe. Mimo pracy pługopiaskarek, nawet na trasach krajowych zalegało błoto pośniegowe i było ślisko. Doszło...

Zamknij
RadioOlsztynTV