Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Trudne warunki na drogach regionu. Doszło do wielu kolizji i wypadków

Fot. KP PSP Braniewo

Padający śnieg sprawił, że w województwie warmińsko-mazurskim znacznie pogorszyły się warunki drogowe. Mimo pracy pługopiaskarek, nawet na trasach krajowych zalegało błoto pośniegowe i było ślisko. Doszło też do kolizji i wypadków.

Mimo że na drogach krajowych pracowały 73 pługopiaskarki, nie nadążały z usuwaniem śniegu i błota pośniegowego z jezdni.

Błoto pośniegowe występuje na S7 między Olsztynkiem a Nidzicą i obwodnicy Olsztyna. Lokalna śliskość w okolicach Ełku i Pisza, na drodze nr 16 między Ełkiem a Orzyszem i na drodze nr 58 między Rucianem-Nidą a Piszem

– mówiła rano Aneta Durowska z punktu informacji drogowej GDDKiA w Olsztynie.

00:00 / 00:00

We wsi Kocioł Duży na DK 58 na odcinku Pisz-Szczuczyn doszło do zderzenia pięciu pojazdów: dwóch osobowych i trzech ciężarowych. Kolizja była też m.in. na trasie Nikielkowo-Łęgajny. 73-letni kierujący peugeotem na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do rowu. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Jedna osoba została ranna w wypadku do którego doszło na drodze nr 57 pomiędzy Bartoszycami a Biskupcem. Niedaleko Olsztyna na trasie Biesal-Podlejki 40-letni kierujący busem stracił panowanie nad autem, zjechał do rowu i uderzył w drzewo. Kierowca nie wymagał hospitalizacji.

Także na DK57, w miejscowości Minty, zderzyły się dwa samochody osobowe. Dwie osoby zostały ranne.

Fot. KMP Olsztyn

W okolicy miejscowości Piękna Góra (pow. giżycki) na DW 593 autobus rejsowy, który jechał z Suwałk do Niemiec, zsunął się ze skarpy. Podróżowało nim 11 osób. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń – poinformowała KW PSP w Olsztynie.

Fot. st. kpt. Mateusz Pupek

O czym trzeba pamiętać przy takich warunkach pogodowych? Przypomina aspirant Tomasz Markowski z KWP w Olsztynie.

00:00 / 00:00


Autor: L. Tekielski/ J. Kiewisz-Wojciechowska (PAP)
Redakcja: A. Niebojewska

IMGW ostrzega przed marznącymi opadami. Na drogach miejscami może być ślisko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w drogi, zima, GDDKiA, śnieg, ślisko
Zima nie zastopowała budowy dróg. Bez sezonowej przerwy także na budowie linii tramwajowej

Zima na budowach zbliża się do końca. Była łagodna dla wykonawców prac. Zgodnie z prawem, wykonawcy inwestycji drogowych mogą zrobić sobie przerwę od 15 grudnia do...

Zamknij
RadioOlsztynTV