Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nietypowy wypadek w centrum Elbląga. Czołowe zderzenie… dwóch rowerzystów

Do nietypowego i groźnego w skutkach wypadku doszło w centrum Elbląga. Na zjeździe z ulicy płk. Dąbka w Węgrowską czołowo zderzyli się dwaj rowerzyści.

Stało się to na szerokiej ścieżce rowerowej, kiedy ruch w tym miejscu nie jest duży – informuje Jakub Sawicki z zespołu prasowego elbląskiej policji:

45-latek jechał rowerem ulicą Płk. Dąbka, w stronę Zawady. Skręcając w Węgrowską wpadł na innego rowerzystę. 51-letni poszkodowany trafił do szpitala. Doznał dwumiejscowego złamania nogi.

00:00 / 00:00

Obaj rowerzyści byli trzeźwi. Ale niezbyt ostrożni, o co przy każdej okazji apeluje policja.

Pamiętajmy, że rowerzystów nie chronią pasy bezpieczeństwa, poduszki powietrzne czy karoseria samochodowa. Ich bezpieczeństwo na drodze zależy w dużej mierze od rozsądku, rozwagi i wyobraźnia

– dodał Jakub Sawicki.

00:00 / 00:00

Okoliczności zdarzenia bada policja. Zajmuje się ona też pierwszym wypadkiem z udziałem e- hulajnogi i pieszej. Kobieta została potrącona na przejściu dla pieszych.  Doszło do niego około godz. 14.00 na skrzyżowaniu alei Grota Roweckiego i 12 Lutego.

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wypadek, Elbląg, policja, rowerzysci, ścieżka rowerowa
Nowy radiowóz elbląskiej straży miejskiej. Pomoże w transporcie osób nietrzeźwych i bezdomnych

Elbląska straż miejska ma nowy radiowóz przeznaczony do przewozu osób nietrzeźwych i bezdomnych. Poprzedni wóz, który służył do tego celu został zniszczony w ubiegłym roku w...

Zamknij
RadioOlsztynTV