Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nietrzymanie moczu u kobiet i mężczyzn

Nietrzymanie moczu uważa się za chorobę społeczną i jedno z ważniejszych wyzwań zdrowotnych XXI wieku. Problem ten dotyczy około 6 milionów Polek i co piątego mężczyznę w kraju.

Problem jest bardzo wstydliwy i zapewne statystyki są wyższe. Tymczasem lekarze zachęcają, aby ich odwiedzać, bo jest wiele metod, które pozwolą poradzić sobie z tym krępującym schorzeniem. O dostępnych terapiach mówią w audycji Diagnoza lekarze specjaliści ze Szpitala MSWiA z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii w Olsztynie: prof. Marcin Jóźwik, który kieruje Oddziałem Ginekologii Onkologicznej i Uroginekologii oraz dr hab. Roman Sosnowski, który kieruje Kliniką Urologii i Urologii Onkologicznej. Swoimi doświadczeniami dzieli się także pani Dorota, która problem nietrzymania moczu ma już za sobą. Poddała się zabiegowi w olsztyńskiej poliklinice.

Posłuchaj audycji Agnieszki Lipczyńskiej

Audycja Diagnoza w Radiu Olsztyn w środy po godzinie 22.

Autor: A. Lipczyńska
Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w diagnoza
Diagnoza: rak jajnika

Rak jajnika to drugi, po raku trzonu macicy, najczęstszy nowotwór żeńskich narządów rodnych. Rocznie rozpoznawany jest u blisko 4 tysięcy kobiet. W 2020 roku było ponad...

Zamknij
RadioOlsztynTV