Niesamowity występ Polaków na mamuciej skoczni w Oberstdorfie. Stoch i Kubacki na podium

Od lewej: Kamil Stoch, Jakub Wolny, Dawid Kubacki, Piotr Żyła. Fot. Tadeusz Mieczyński

Kamil Stoch pierwszy, a Dawid Kubacki trzeci w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich na mamucim obiekcie w Oberstdorfie.

Polaków rozdzielił Rosjanin Jewgienij Klimow. Czwarty był Piotr Żyła, a szósty Jakub Wolny.

To pierwsze w sezonie i 32. w karierze zwycięstwo Stocha. Kubacki natomiast po raz dziewiąty stanął na podium.Żyła kontynuuje serię czwartych pozycji. Tuż za podium znalazł się czwarty raz z rzędu. Wolny natomiast cieszył się z najlepszego w karierze wyniku w Pucharze Świata.

Początkowo przeprowadzenie pierwszej serii torpedował zbyt mocny wiatr. Później jednak wyraźnie zelżał i zawody mogły się odbyć.

Autor: PAP
Redakcja: A. Podbielska

Więcej w Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Oberstdorf
Rekord skoczni i drugie miejsce Kamila Stocha w Sapporo!

Kamil Stoch potwierdził znakomitą formę. Podczas rozgrywanych w japońskim Sapporo zawodów Pucharu Świata Polak zajął drugie miejsce i ustanowił nowy rekord skoczni - 148,5 metra! Wygrał...