Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Niepokonany Taimu Arinobu zasili Dekorglass Działdowo

Taimu Arinobu. Fot. FB Dekorglass Działdowo

Japończyk Taimu Arinobu zasili szeregi Dekorglassu Działdowo w nowym sezonie superligi tenisistów stołowych.

O zagranicznych wzmocnieniach mówi prezes drużyny Ferdynand Chojnowski.

W sezonie 2019-2020 Taimu Arinobu zwyciężył w 11 meczach w Energa Manekin Toruń. Bardzo liczymy na niego i wierzymy, że będzie kontynuował passę zwycięstw w barwach Dekorglassu

Japończyk będzie grał w zespole razem z wicemistrzem Europy w deblu Jakub Dyjasem, Patrykiem Chojnowskim, który powraca do Dekorglassu oraz Patrykiem Lewandowskim, który w poprzednim sezonie zadebiutował w barwach naszego klubu w superlidze. Pod koniec lipca mamy poznać nazwisko nowego trenera Dekorglassu Działdowo. W przeciwieństwie do ostatniego szkoleniowca – Jiriego Vrablika – nie będzie grającym trenerem.

​Jesienią 2019 roku Taimu Arinobu zagrał w World Tourze w czeskim Ołomuńcu. W kwalifikacjach wygrał z zawodnikiem gospodarzy Ondrejem Bajgerem 4:1, a następnie z Finem Benedekiem Olahem 4:3, Rosjaninem Sadi Ismailovem 4:2 i doświadczonym Słowakiem Lubomirem Pistejem 4:1. W turnieju głównym przegrał z Sathiyanem Gnanasekaranem z Indii 1:4.

​Niedługo później zadebiutował w Lotto Superlidze. Jako zawodnik toruńskiego klubu pokonał m.in. graczy Dartomu Bogorii Grodzisk Maz. Paanagiotisa Gionisa 2:1 i Marka Badowskiego 3:0 oraz zawodników Dojlid Białystok Wang Zeng Yi 3:0 i Li Yongyina 2:1, a także występujących w Fibrain AZS Politechnice Rzeszów Tomasza Lewandowskiego 3:1 i Wang Jianana 2:0.

​Taimu Arinobu to również bardzo dobry deblista. Kilka lat temu wspólnie z Asuką Machi z Lotto Zooleszcz Gwiazdy Bydgoszcz osiągnęli ćwierćfinał Croatian Open. Przegrali z późniejszymi Mistrzami Europy Niemcem Patrickiem Franziską i Duńczykiem Jonathanem Grothem 1:3.

 

Radakcja: B. Świerkowska-Chromy za K. Piasecka/Dekorglass Działdowo

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w tenis stołowy, Dekorglass Działdowo, Japończyk
Tenis stołowy: Dyjas i Nuytinck wicemistrzami Europy w deblu

Zawodnik Dekorgassu Działdowo Jakub Dyjas i Belg Cedric Nuytinck zostali srebrnymi medalistami w deblu w tenisie stołowym w grze podwójnej. W finale, w Warszawie, przegrali z...

Zamknij
RadioOlsztynTV