Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Niepełnosprawni w Kamionku Wielkim piorą i robią meble

Pracownice pralni Zakładu Aktywizacji Zawodowej w Kamionku Wielkim w gminie Tolkmicko. Fot. ZAZ Kamionek Wielki

Ponad 100 tysięcy złotych zainwestował w rozbudowę pralni Zakład Aktywizacji Zawodowej w Kamionku Wielkim w gminie Tolkmicko.

Oprócz pralni ZAZ prowadzi także tapicernię, stolarnię i zakład wikliniarski. Zatrudnia ponad 30 osób niepełnosprawnych, które mają małe szanse na znalezienie pracy gdzie indziej.

Pralnię rozbudowano dzięki dotacji z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i wsparciu elbląskiego starostwa. – Jest bardzo dobrze prosperującym punktem usługowym, z którego korzystają szpitale, domy pomocy społecznej i mieszkańcy gminy – wyjaśnia burmistrz Tolkmicka Andrzej Lemanowicz:

00:00 / 00:00

Zakład Aktywności Zawodowej w Kamionku Wielkim powstał 12 lat temu, jako siódmy kraju. Prowadzi szeroko rozumianą rehabilitację zatrudnionych tam osób. Oprócz tego, zarabia pieniądze na własne potrzeby. (stan/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Tolkmicko, pralnia, ZAZ
Wyróżniony za ujęcie złodzieja

Zatrzymał i obezwładnił złodzieja, który próbował włamać się do budynku Kościoła Narodowego w Tolkmicku. Teraz 34-latek został wyróżniony przez burmistrza i komendanta policji. Chodzi o sprawę...

Zamknij
RadioOlsztynTV