Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 32 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nieletni za kierownicą, dziadek instruktorem amatorem. Kto może pomóc w nauce jazdy?

17-latek z Olsztyna odpowie przed sądem za kierowanie samochodem bez uprawnień. Do odpowiedzialności pociągnięty może być także jego dziadek, z którym ćwiczył jazdę autem na parkingu przy centrum handlowym przy al. Sikorskiego w Olsztynie.

Policjanci podkreślają, że użyczenie pojazdu osobie, która nie ma uprawnień, jest możliwe, ale tylko w miejscu, gdzie nie obowiązują przepisy ruchu drogowego.

Najczęściej takimi miejscami będą ogrodzone, prywatne posesje lub prace parkingowe, które nie są oznakowane jako strefy ruchu. Musimy pamiętać, aby taka jazda nie zagrażała osobom postronnym. W każdym innym przypadku obowiązują przepisy ruchu drogowego

– powiedział Radiu Olsztyn st. asp. Rafał Jackowski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

00:00 / 00:00

Dodajmy, że strefy ruchu wyznaczone są na niemal wszystkich dużych parkingach przy centrach handlowych.

Ministerstwo Infrastruktury ma w planach zmianę przepisów. Chce dopuścić możliwość nauki jazdy z opiekunem. Prace, które rozpoczęły się w styczniu, utknęły jednak w resorcie.

W ocenie Marcina Kiwita z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego jazda z opiekunem nie jest dobrym pomysłem na rozpoczęcie przygody z kierownicą.

Natomiast po szkoleniu z doświadczonym instruktorem, w dalszej części przygotowania do egzaminu, nie jest to wykluczone

– mówił.

00:00 / 00:00

Przepisami, nad którymi pracuje Ministerstwo Infrastruktury, rada ministrów miała zająć się do końca tego roku. Wiadomo już, że tak się jednak nie stanie.

Autor: M. Lewiński
Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w policja, WORD, dziadek, parking, prawo jazdy, nauka jazdy, nieletni
Zabójstwo w Klewkach. Prokuratura postawiła zarzut 37-letniej kobiecie

Zarzut zabójstwa postawiła prokuratura 37-letniej kobiecie, która w Klewkach ugodziła nożem swego partnera. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zdecydował o areszcie podejrzanej - poinformował...

Zamknij
RadioOlsztynTV