Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Zabójstwo w Klewkach. Prokuratura postawiła zarzut 37-letniej kobiecie

fot. Przemysław Getka

Zarzut zabójstwa postawiła prokuratura 37-letniej kobiecie, która w Klewkach ugodziła nożem swego partnera. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zdecydował o areszcie podejrzanej – poinformował Daniel Brodowski z Prokuratury Okręgowej w Olsztynie.

W jednym z bloków w Klewkach w gminie Purda znaleziono w środę ciało mężczyzny. Zatrzymano kobietę – partnerkę 47-latka.

37-letniej Magdalenie Z. prokuratura postawiła zarzut zabójstwa 47-letniego Zbigniewa S. Kobieta uderzyła mężczyznę nożem w plecy, powodując ranę kłutą i obrażenia lewego płuca, które wywołały obfity krwotok wewnętrzny, czego skutkiem była śmierć pokrzywdzonego

– powiedział pełniący obowiązki rzecznika prokuratora okręgowego w Olsztynie Daniel Brodowski.

Kobieta złożyła wyjaśnienia. Przyznała się do tego, że uderzyła mężczyznę nożem, ale nie do tego, że chciała go zabić – powiedział prokurator. W chwili zatrzymania 37-latka była pod wpływem alkoholu.

Prokurator złożył wniosek do sądu o zastosowanie trzymiesięcznego aresztu dla podejrzanej. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował środek zapobiegawczy w postaci aresztu.

Podejrzanej grozi kara nie krótsza niż 8 lat więzienia, 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego więzienia.

Autor: A. Libudzka (PAP)
Redakcja: A. Niebojewska

W bloku znaleziono ciało mężczyzny. Policjanci zatrzymali kobietę

Więcej w policja, zarzuty, zabójstwo, ciało, Klewki, ważne, mężczyzna, uwaga, pilne
Chciał kupić broń, by zabić policjanta

Policjanci CBŚP z Olsztyna i komendy w Gdańsku zatrzymali Jana N. podejrzanego o nakłanianie innej osoby do pomocy przy zakupie broni palnej i amunicji, żeby zabić...

Zamknij
RadioOlsztynTV