Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Nielegalna uprawa konopi w lesie niedaleko Ełku. Hodowla należała do dobrych znajomych

Leśna uprawa konopi. Fot. policja

Policjanci zabezpieczyli łącznie prawie 100 roślin o różnej wielkości. Dwaj koledzy wybrali na swoją działalność teren kompleksu leśnego w gminie Stare Juchy.

44 i 45-latek zostali zatrzymani i odpowiedzą za przestępstwa narkotykowe. Ełccy policjanci zajmujący się ujawnianiem i zwalczaniem przestępczości narkotykowej zlikwidowali nielegalną uprawę konopi. Właściciele roślin na swoją nielegalną działalność wybrali odludne i ustronne miejsce w gminie Stare Juchy.

Na miejscu zatrzymano dwóch mężczyzn w trakcie sadzenia i pielęgnacji roślin. To znajomi w wieku 44 i 45 lat, którzy wspólnie zajmowali się plantacją. W sumie zabezpieczono blisko 100 roślin konopi o różnej wysokości i wielkości.

Obaj zatrzymani mężczyźni odpowiedzą za przestępstwa narkotykowe. Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za uprawianie konopi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Autor: B.Gajlewska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w las, konopie indyjskie, konopie
8-latka ze Szczytna zachęca do sprzątania lasów. W akcji „jeden worek” uczestniczą osoby z całego świata

Tony plastiku, butelki, opony, lodówki, części wraków samochodów, a nawet kilkanaście tysięcy sztuk kurzych jaj - bo takie w minionym roku znaleziono w nadleśnictwie Kudypy niedaleko...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV