Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

8-latka ze Szczytna zachęca do sprzątania lasów. W akcji „jeden worek” uczestniczą osoby z całego świata

Fot. FB #jedenworek

Tony plastiku, butelki, opony, lodówki, części wraków samochodów, a nawet kilkanaście tysięcy sztuk kurzych jaj – bo takie w minionym roku znaleziono w nadleśnictwie Kudypy niedaleko Olsztyna. Lasy Państwowe co roku na sprzątanie i wywożenie śmieci ze swoich terenów, w kraju wydają ponad 20 mln złotych.

Chociaż jest lepiej niż jeszcze kilkanaście lat temu, to nielegalne wysypiska śmieci w lasach wciąż powstają jak grzyby po deszczu.

Śmieci nie brakuje też przy głównych szlakach i to właśnie ten widok zmotywował 8-letnią Martynkę ze Szczytna, która razem z tatą rozpropagowała akcję „jeden worek”. Chodziło o zachęcenie do sprzątania lasów rodziny i przyjaciół, tymczasem po kilku tygodniach w działanie włączyło się ponad 4,5 tysiąca osób w kraju i za granicą.

Do akcji sprzątania lasów w swojej okolicy włączyli się ludzie ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Irlandii i Niemiec. Jest także Egipcjanin, który sprząta plażę Morza Czerwonego. Za ich przykładem może pójść każdy. Wystarczy idąc do lasu zebrać odpady i ich zdjęcie, które będzie zachętą dla innych, umieścić na profilu „#jedenworek” na Facebooku.

Posłuchaj relacji Kingi Grabowskiej

00:00 / 00:00

 

Autor: K. Grabowska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w las, śmieci, Akcja, sprzątanie, Martyna
Uchwała śmieciowa w gminie Ełk unieważniona. Wojewoda: To istotne naruszenie prawa

Wojewoda warmińsko-mazurski unieważnił uchwałę Rady Gminy Ełk dotyczącą regulaminu utrzymania porządku i czystości. Jego zdaniem, w sposób rażący, narusza ona prawo. W tak zwanej uchwale śmieciowej...

Zamknij
RadioOlsztynTV