Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Niedługo za mandat zapłacimy w radiowozie. Policjanci z Ełku już wiedzą, jak obsługiwać terminal do kart płatniczych

Terminal płatniczy w policyjnym radiowozie

Policjanci drogówki z Warmii i Mazur już niedługo będą mogli przyjmować płatność za wystawiony mandat w radiowozie, przy pomocy karty bankomatowej lub kredytowej.

Policjanci z Warmii i Mazur szkolą się i dostają terminale do kart płatniczych. – Pierwszą jednostką, która została wyposażona i przeszkolona, jest komenda w Ełku – mówił podkomisarz Krzysztof Wasyńczuk, rzecznik Komedy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

Starszy sierżant Ewelina Pierzchała z olsztyńskiej drogówki nie ukrywa z kolei, że może to być hit w przypadku młodych, ale i zapominalskich kierowców – Zgłaszają się do nas ludzie, którzy zgubili druki przelewowe i nie wiedzą, jaka jest seria, numer mandatu. Nie wiedzą jaka była kwota.

Rozdzielanie urządzeń i szkolenia potrwają w regionie do 9 lutego. W sumie do warmińsko – mazurskiej drogówki trafi 78 terminali płatniczych.

Posłuchaj relacji Macieja Świniarskiego

Autor: M.Świniarski
Redakcja: A. Podbielska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w drogówka, mandat, patrol
Elbląski patrol antysmogowy karze mandatami. Palenie śmieciami w piecu kosztuje nawet 5 tysięcy

Są już pierwsze efekty działania elbląskiego patrolu antysmogowego. Mieszkańcy Elbląga coraz częściej zgłaszają podejrzane miejsca, w których mogą być spalane odpady i śmieci. Strażnicy miejscy przeprowadzili...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV