Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Niecodzienne spotkanie oko w oko z… rysiem

Ryś z Nadleśnictwa Korpele koło Szczytna. Fot. RDLP

Ryś to w polskich lasach gatunek wciąż bardzo rzadki. Ale jak się okazuje starania leśników i ekologów o powrót rysiów do warmińsko-mazurskich lasów nie idą na marne.

Dowodem na to jest nagranie, które przy pomocy telefonu komórkowego zarejestrował Tomasz Lewandowski, leśniczy z Nadleśnictwa Korpele koło Szczytna.

Jechałem leśną drogą, kiedy z odległości mniej więcej 300 metrów zauważyłem, że coś wyszło na drogę. Złapałem za telefon komórkowy i zacząłem nagrywać. Okazało się, że to przepiękny ryś! Widać było, że jest w naprawdę dobrej kondycji.

Leśniczy przyznaje, że takie spotkanie to prawdziwy rarytas. Ryś to gatunek rzadki, a na dodatek stroniący od człowieka. Na terenie Nadleśnictwa Korpele można spotkać cały wachlarz zwierząt chronionych – wydrę , bobra, łosia, wilka i jak się okazuje także rysia. (mswin/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w las, zwierzę, ryś
Z małą pomocą bociany dadzą sobie radę zimą

Do Radia Olsztyn docierają sygnały od słuchaczy zaniepokojonych losem młodego bociana, który na zimę został w Dywitach koło Olsztyna. Osamotnionemu bocianowi z Dywit nie dzieje się...

Zamknij
RadioOlsztynTV